یک دقیقه سکوت به احترام «افشین یداللهی» و «علی معلم» در کنسرت ناصر چشم‌آذر

هنردستان: کنسرت ناصر چشم‌آذر با همراهی ارکستر بزرگ «ایستگاه» شامگاه ۲۵ و ۲۶ اسفندماه در تالار وحدت روی صحنه رفت و این موزیسین سرشناس در ابتدای برنامه از حاضران در سالن خواست که به احترام دو هنرمند حوزه موسیقی و سینما- افشین یداللهی و علی معلم- که در روزهای گذشته دیده از جهان فروبستند، یک دقیقه سکوت کنند.

به گزارش هنردستان، چشم‌آذر پس از یک دقیقه سکوت و با پخش برخی افکت‌های صوتی، آثار پرطرفدار و ماندگار خود از آلبوم «باران عشق» را اجرا کرد و سه قطعه باران عشق، شور عشق و طلوع عشق نخستین آثاری بودند که در این کنسرت اجرا شدند.

 

پس از اجرای این آثار چشم‌آذر که از کیفیت نامطلوب صدابردای سالن گلایه داشت، تذکری را به صدابرداران سالن تالار وحدت داد و در ادامه موسیقی فیلم‌هایی چون «تاراج»، «قارچ سمی» و «قصه‌های مجید» اجرا شدند و چشم‌آذر در بین اجرای این آثار که با تک نوازی پیانو و آکاردئون او همراه شد، رو به حضار گفت: خاطرات زیادی از این آثار داریم و امیدوارم این خاطرات امشب در بهترین حالت برای شما تداعی شوند.

میکسی از موسیقی فیلم‌هایی چون هامون، اجاره‌نشین‌ها و … بخش بعدی برنامه را تشکیل می‌دادند و در ادامه نیز آثار شاد و ریتمیک‌تری چون «باران شادی» و «کین توشکا»(آذری) اجرا شد تا حال و هوای سالن فضایی شاد و پرهیجان را به خود بگیرد.

اواسط کنسرت به اجرای دو قطعه پرطرفدار و محبوب همه ایرانی‌ها اختصاص داشت و اجرای «سوغاتی» و «هجرت» با همخوانی حاضرین در سالن توام شد تا این دو اثر ماندگار با صدای حاضرین در سالن اجرا شوند و استقبال فوق العاده‌ای از آنها صورت گیرد.

چشم‌آذر در بخش دیگری از این کنسرت نیز با اشاره به همراهی‌اش در این اجرا با ارکستر بزرگ ایستگاه، گفت: از همکاری با ارکستر ایستگاه خوشحالم و امیدوارم این همکاری در اجراهای بعدی نیز تداوم داشته باشد.

پارت پایانی برنامه نیز با حضور «مهدی یغمایی» (خواننده مهمان کنسرت) همراه بود و این خواننده قطعاتی چون خلوت، زائر، دو پرنده، عید شما مبارک و خدای آسمون‌ها را اجرا کند و در بخشی از برنامه نیز با همراهی پیانوی ناصر چشم آذر قطعه  آذری «آیریلیق» را خواند و قدرت اجرای این خواننده در این اثر مورد تشویق حاضرین در سالن قرار گرفت.

درخواست‌های مکرر حضار باعث شد در انتهای برنامه دو قطعه «عید شما مبارک» و «دو پرنده» بار دیگر اجرا شوند تا کنسرت ناصر چشم آذر با همراهی ارکستر بزرگ ایستگاه شبی ویژه را در تالار وحدت رقم بزند.

ستار اورکی، رامتین خداپناهی، مهدی ماهانی و… از جمله چهره‌های شاخصی بودند که در شب‌های برگزاری این کنسرت به تماشای این اجرا نشستند.

مهدی نوروزی سرپرست ارکستر بزرگ ایستگاه بود و گلناز گلزاری نیز وظیفه مدیریت این ارکستر بزرگ را بر عهده داشت.

این کنسرت به همت موسسه آوای دوران به مدیریت سمیه کاویانی برگزار شد و رسول ترابی نیز تهیه کننده آن بود.

 

unnamed

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

امتیاز دهید