وزیر گردشگری تاتارستان: سراسر ایران رویایی است

هنردستان:  سرگئی ایوانف وزیر گردشگری تاتارستان گفت: ایران از پهنه آبی خلیج فارس در جنوب تا شمال و دریای خزر سراسر زیبا، رویایی و برای گردشگری جذاب است.

به گزارش هنردستان، وزیر گردشگری تاتارستان که در جریان بازدید از نمایشگاه بین المللی گردشگری مسکو از غرفه ایران بازدید کرد و مذاکراتی نیز انجام داد، افزود: روابط ایران و جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه در قالب همکاری های کلان مسکو-تهران، دورنمای خوبی دارد که یکی از این عرصه ها گردشگری است.

 

وی افزود: ایران جاذبه های فرهنگی، میراث باستانی و جذابیت های زیادی دارد که می توان از این توانمندی ها برای گسترش روابط گردشگری با تاتارستان بهره گرفت، زیرا اشتراک های زیادی داریم.
ایوانف ادامه داد: جمهوری تاتارستان نیز مراکز فرهنگی ثبت شده و طبیعت زیبایی دارد و می تواند برای گردشگران و جهانگردان ایرانی جذاب باشد و مهم ترین نقطه قوت نیز فرهنگ اسلامی و میهمان پذیری بین تاتارستانی ها و ایرانی ها است.
وی تاکید کرد: به دلیل همین اشتراک ها، فرصت های زیادی برای همکاری در عرصه های مختلف گردشگری به ویژه گردشگرپذیری داریم. اکنون سالانه حدود دو هزار نفر به صورت تقریبا مساوی بین ایران و تاتارستان سفر می کنند که باید بسیار بیش از این باشد.
ایوانف همچنین گفت: همکاری با ایران در عرصه های مختلف به ویژه گردشگری برای تاتارستان اهمیت زیادی دارد و در این زمینه برنامه ریزی کرده ایم تا بتوانیم در دوسال آینده اجرا و هدف گذاری ها را نیز عملی کنیم.
وی با بیان اینکه یکی از این برنامه ها حضور نمایشگاهی به صورت متقابل است، چند دوره شرکت ایران در نمایشگاههای گردشگری تاتارستان را ارزشمند خواند و تاکید کرد که این جمهوری مانند سال گذشته در نمایشگاه سال 96 تهران شرکت خواهد کرد.
وی در پایان با بیان اینکه نمایشگاه گردشگری سال گذشته تهران بسیار با شکوه و برای تاتارستان پردستاورد بود، گفت: منتظر میزبانی بیشتر از ایرانیان هستیم و همچنین منتظر باشند تا گردشگران ما هم به ایران زیبا و جذاب سفر کنند. 
ایوانف در بازدید از غرفه ایران و مذاکره با لیلی صدری مسئول هیات نمایشگاهی ایران نیز تاکید کرد که تاتارستان افزون بر برنامه ریزی بین سازمان های مسئول دولتی و منطقه ای با ایران آماده است، روابط با بخش های خصوصی و تورگردانان را سازماندهی و اجرا کند که مسئولیت اصلی اجرایی در حوزه گردشگری را برعهده دارند.
صدری نیز با اشاره به برنامه راه اندازی دفتر توسعه گردشگری تاتارستان در تهران تا ماه آینده، تاکید کرد: جذابیت های تاریخی و فرهنگ اسلامی بین ایرانیان و مردم تاتارستان زمینه مناسبی برای توسعه همکاری ها در این بخش است و شرکت های گردشگری ایرانی تجربه های خوبی در این زمینه دارند، ولی می خواهند گسترده تر شود. 
در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی گردشگری مسکو 1800 شرکت از 180 کشور شرکت داشتند که غرفه ایران مورد توجه شهروندان روسی و همچنین نمایندگان دیگر کشورها قرار گرفت. 
غرفه جمهوری اسلامی در این نمایشگاه سه روزه که پنجشنبه پایان یافت با نمادها و نشان های تمدنی و فرهنگی ایرانی-اسلامی آراسته شده، محل فعالیت چهار شرکت گردشگری و نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان بود که با همکاری این سازمان در نمایشگاه بین المللی مسکو حضور یافتند.
تاتارستان با 68 هزار کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و 876 هزار نفر جمعیت در منطقه ولگای روسیه به پایتختی شهر قازان از جمهوری های توسعه یافته این کشور در حوزه های اقتصادی به ویژه صنعت، گردشگری، هنری و فعالیت های نفتی است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

امتیاز دهید