معماری از دریچه نگاه عکاسان | روایت یک داستان کامل از نمای ساختمان

عکاسان معماری درحال جابجا کردن مرزها به شکل خلاقانه و غیرمنتظره‌ای هستند.

به گزارش هنردستان و به نثل از هنرانلاین :

در طول چند سال گذشته تغییرات بی‌شماری در زمینه طراحی و معماری رخ داده از خانه‌های هوشمند گرفته تا پیدایش خانه‌های کوچک و استفاده از مواد بازیافتی. با تغییر روش زندگی و فضاهای کاری رشته عکاسی معماری نیز با تغییرات مختلفی روبرو شده است.

امروزه عکاسان معماری در حال جابجا کردن مرزها به شکل خلاقانه و غیرمنتظره‌ای هستند. فرقی ندارد که این عکاس‌ها مشغول عکاسی از تراکم فضای شهری با یک پهپاد باشند یا قصد داشته باشند ظاهر انتزاعی و جزئیات ساده‌ یک ساختمان معروف را به تصویر بکشند، آنها با سبک عکاسی معماری ظرافت این بناها را به تصویر می‌کشند.

عکاسی معماری به شکل هنری خاص خود درآمده و ممکن است به اندازه خود اثر ساخته شده مهم و تاثیرگذار باشد. ما معماری را نه تنها از نظر فیزیکی و مکانی در یک ساختمان بلکه از طریق عکس‌ها نیز مصرف می‌کنیم. هر معمار و تیم طراحی زمان زیادی را صرف ایده‌پردازی و سپس آماده‌سازی نقشه‌ها و مدارک هر پروژه می‌کنند، تصاویر حرفه‌ای از هر پروژه می‌تواند ارزش زمان و تلاش صرف شده برای آن را به خوبی نشان دهد. همچنین حس لمس فضا و اهداف طراحی را می‌تواند به بیننده منتقل کند بدون اینکه واقعا در آن مکان باشد.

عکاسی راهی برای ثبت روند پروژه، استفاده از مصالح، نورپردازی و عناصر معماری است و در نتیجه، یک داستان کامل را از پشت ساختمان بازگو می‌کند.

در این گزارش به بهانه روز جهانی عکاسی، لیستی از تعدادی عکاسان معماری سراسر جهان که هر یک روش‌های منحصربه‌فرد خود را در عکاسی به ثبت رساندند، معرفی شده‌اند.

عکس های معماری

تری چین، ویتنام

عکس های معماری

آصف سلمان ، بنگلادش

عکس های معماری

رالف تیبودو، کانادا

عکس های معماری

الکساندرا تیمپائو ، جمهوری چک

عکس های معماری

بنجامین هاسکینگ ، استرالیا

عکس های معماری

دیو سات‌وود، افریقای جنوبی

عکس های معماری

آنا آمادو ، اسپانیا

عکس های معماری

لورنزو زاندری ، انگلستان

عکس های معماری

دیوید استریت ، نیوزلند

عکس های معماری

فرانسیسکو نوگیرا ، پرتغال

امتیاز دهید