جشنواره‌ای با رویکرد آموزشی

هنردستان: پنجمین جشنواره تئاتر ثمر تا 28 اسفندماه در تماشاخانه باران ادامه دارد.

 

به گزارش هنردستان،  جشنواره ثمر یکی از چند جشنواره‌ای است که در سال‌های اخیر در مراکز غیردولتی با رویکرد آموزشی شکل گرفته است. این جشنواره‌ها فارغ از همه ارزیابی‌ها محل جالبی است برای شناسایی سلایق سبک‌های آموزشی و تنوع رویکردها به تئاتر.

 

پنجمین جشنواره ثمر که توسط آکادمی ثمر برگزار می‌شود با نمایش “ققنوس” به نویسندگی و کارگردانی سوگند عباسی در محل تماشاخانه باران آغاز شد.

 

این نمایش که با استقبال مخاطب همراه بود با دست‌مایه‌ای از عرفان و ترکیب آن با عناصر درام به اجرا درآمد. اثر با ترکیب شعر و فرم نمایشی و موسیقی شکل گرفته است. آهنگسازان این نمایش مرتضی و مجید یگانه راد هستند.

 

در دومین روز پنجمین جشنواره ثمر نمایش “kit kat” به نویسندگی و کارگردانی امیر جواهری روی صحنه رفت. این نمایش با پرداختن به وجوه روان‌شناختی و ضمیر ناخودآگاه تلاش کرده بود که به سایکو درام نزدیک شود.

 

پنجمین جشنواره تئاتر ثمر که با همکاری بنیاد فردوسی برگزار می‌گردد تا 28 اسفندماه در تماشاخانه باران ادامه دارد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »