طراحی پایدارترین شهر جهان در آمریکا

درسا بخشندگی- شهر تلوس پایدارترین شهر جهان توسط گروه معماری بیگ طراحی می‌شود.

به گزارش هنردستان وبه نقل از هنرانلاین :

بیارکه اینگلس، معمار دانمارکی و موسس شرکت بیگ، شهری جدید به نام تلوس را در وسط صحرایی در غرب آمریکا می‌سازد. ایده ساخت این شهر توسط مارک لور، کارآفرین، مطرح شده است. این شهر در یک منطقه به وسعت ۱۵۰هزار هکتار برای پنج میلیون نفر ساخته خواهد شد.

مارک لور معتقد است زمین اساساً می‌تواند از یک قطعه بی‌حاصل از بیابان به یک شهر مدرن که میلیاردها دلار ارزش دارد، تبدیل شود. هدف سازندگان این شهر ساختن پایدارترین شهر در جهان است. آن‌ها پیش بینی می‌کنند تا سال ۲۰۳۰ جمعیت شهر تلوس به بیش از  ۵۰ هزار نفر برسد و در ۴۰ سال آینده به چند میلیون نفر افزایش یابد.

در بیانیه سازندگان شهر تلوس آمده است:«چشم انداز ما ایجاد یک شهر جدید در آمریکا است که استاندارد جهانی زندگی شهری را تعیین کرده، توانمندی‌های انسانی را گسترش دهد و به طرحی پیشرو برای نسل‌های آینده تبدیل شود.»

این پروژه قرار است تجربیاتی در سطح جهانی به ساکنان و بازدیدکنندگان ارائه دهد. راه‌حل‌های خلاقانه‌ای که کیفیت زندگی را بهبود می بخشد، از طبیعت و محیط زیست محافظت می‌کند و نسل آینده را برای آینده‌ای بهتر و آگاهانه آماده می‌کند.

این شهر از ابتدا بر اساس طرح جامع معماری برای بهبود کیفیت همه ساکنان طراحی می‌شود. طرح جامع شامل منابع انرژی تجدیدپذیر، آب شیرین و حمل و نقل مستقل است که همگی از مفهوم «برابری» حمایت می کنند.

 شهر تلوس دارای گزینه‌های متنوع مسکن است که برای همه قابل دسترس باشد. شهر تلوس به چندین محله تقسیم شده  و در هر هکتار ۸۰ نفر جمعیت خواهد داشت. 

ساختمان‌ها از مصالح سازگار با محیط زیست ساخته شده و در نمای آن‌ها بیشتر از پوشش گیاهی استفاده می‌شود. همچنین وسایل نقلیه خودران در خیابان‌ها و جاده ها حرکت خواهند کرد.

امتیاز دهید