برنامه‌های ویژه روز ملی تئاتر

هنردستان: هفتم فروردین که به عنوان روز ملی تئاتر ثبت شده است با برنامه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها همراه است.

 

به گزارش هنردستان: افتتاح موزه عروسک‌های گروه تئاتر آران که سرپرستی آن را بهروز غریب‌پور بر عهده دارد، یکی از برنامه‌های روز ملی تئاتر است که با حضور هنرمندان تئاتر و چهره‌های فرهنگی و هنری کشور برگزار می‌شود.

 

اجرای برنامه‌های نمایشی ویژه ایام نوروز در محوطه مجموعه تئاتر شهر از دیگر برنامه‌های روز ملی تئاتر است که با حضور 7 گروه تئاتر آیینی و خیابانی در روزهای 6 و 7 فروردین برگزار می‌شود.

 

محوطه مجموعه تئاتر شهر از ساعت 11:30 صبح روز 6 فروردین با اجرای گروه مانکن‌های زنده سیلورمن نوروز را به هم‌وطنان تبریک می‌گوید. ساعت 16 اجرای خیمه‌شب‌بازی، ساعت 16:30 اجرای نمایش آیینی اقوام ایرانی و در ساعت 17 اجرای نمایش حاجی‌فیروز آغازگر این برنامه‌ها خواهد بود.

 

از ساعت 17:30 تا 20 نیز 4 اجرای خیابانی شامل نمایش عروسکی سفرنامه و گردشگری، نمایش میرنوروزی، نمایش آئینی کوسه برنشین و حاجی‌فیروز و نمایش ننه سرما و بابا نوروز در این روز برگزار می‌شود.

 

روز 7 فروردین‌ماه نیز محوطه مجموعه تئاتر شهر از ساعت 11:30 تا 20 شاهد اجرای نمایش‌های آیینی حاجی‌فیروز، کوسه برنشین و حاجی‌فیروز، خیمه‌شب‌بازی، میرنورزی، ننه سرما و بابا فیروز و نمایش عروسکی سفرنامه و کردشگری خواهد بود. گروه مانکن‌های زنده نیز در تمام این مدت اجرای برنامه خواهند داشت.

 

همچنین استان‌های مختلف نیز با اجرای ویژه‌برنامه‌های خیابانی، آیین‌های نوروزی و اجرای صحنه‌ای همزمان با روز 7 فروردین روز ملی تئاتر را گرامی خواهند داشت.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
سینما

10 فیلم کوتاه اکران آنلاین میشود

انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری فیلیمو 10 فیلم کوتاه «صراحی»، «جونده»، «مونولوگ»، «عروسی مسلم»، «تکلیف»، «استخوان»، «دریازدگی»، «هستی»، «سکوت» و «دوچرخه‌ها، پدرها، سیگارها» را

ادامه مطلب »