«ریشه ها» بازسازی شد

هنردستان: مجموعه «ریشه ها» در چهار قسمت ۹۰ دقیقه ای از ۲ تا ۵ فروردین ۹۶ ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

 

به گزارش هنردستان ، «ریشه ها» که بر اساس رمان مشهور الکس هیلی ساخته شده است، محصول سال ۲۰۱۶ شبکه هیستوری است و روایت استثمار و اسارت مردم آفریقا توسط تجار انگلیسی و به یوغ بردگی سپردن در مزارع آمریکا است.

 

«ریشه ها» در واقع سرگذشت اجداد الکس هیلی نویسنده کتاب است. داستان این فیلم از سال ۱۷۷۰ میلادی در کشور گامبیا در آفریقای غربی آغاز می شود که کونتا کینته نوجوان در شهر جفوره در کنار خانواده خود زندگی می کند ولی توسط تجار برده اسیر می شود و برای بردگی به ویرجینای امریکا برده می شود. کنتا برای فرار از جور ستم و بردگی سفیدان در امریکا، بارها تلاش به فرار می کند ولی موفق نمی شود و در آرزوی برگشت به خانواده و تمدن خود، می میرد ولی نسل خانواده ای او در آمریکا کماکان یوغ بردگی را به گردن دارند.

 

این مجموعه شکل گیری تمدن آمریکا و استقلال آمریکا از امپراطوری بریتانیا را نیز روایت می کند، برده های سیاه قربانی نیات شوم اربابان سفید انگلیسی و آمریکایی هستند که با وعده دروغین آزادی مجبور به جنگیدن در میادین جنگ یا بیگاری در زمین های کشاورزی هستند. روایت استثمار و ظلم به سیاهان یکی از ظلماتی ترین بخش های تاریخی آمریکا است که الکس هیلی در رمان ریشه ها به خوبی به تصویر می کشد.

 

در بازسازی مجدد تلویزیونی «ریشه ها» محصول ۲۰۱۶ بازیگرانی همچون مایکل کربی، جاناتان ری میرز، فارس ویتاکر، متیو گود بازی کرده اند و به مدیریت زهره شکوفنده و حضور گویندگانی همچون منوچهر والی زاده، امیر محمد صمصامی، ژرژ پطروسی، سعید شیخ زاده و منوچهر عسگری دوبله شده است.

 

منبع: مهر

امتیاز دهید