وحید تاج تصنیف «بهار» را منتشر کرد

هنردستان: تصنیف «بهار» به آهنگسازی و تنظیم محمدمهدی باطنی، خوانندگی وحید تاج و همراهی گروه موسیقی «نغمه ساز» توسط موسسه فرهنگی هنری «آموزندگان هنر تمدن» منتشر شد.

 

به گزارش هنردستان ، وحید تاج درباره تصنیف «بهار» گفت: محمدمهدی باطنی در واپسین روزهای زمستان امسال تصنیفی را در دستگاه شور، آهنگسازی و تنظیم کرد که پس از شنیدن نغمات ملودی و شعر زیبایی که خودشان سروده بودند، خواندن این تصنیف بر عهده بنده قرار گرفت.

این تصنیف، با حال و هوای بهاری در وداعی با زمستان و سلامی به بهار است. خواندن تصنیف «بهار» پیوندی ویژه بین حنجره و پنجره‌ای به درون، طلب می‌کرد. واژگانی که هنوز خیسی باران‌ها و سرمای زمستان را به همراه خود داشتند بایستی در لابه‌لای نغمات و دلبری‌های خوانندگی، طوری با طنین سازهای خنیاگران گروه موسیقی «نغمه ساز» به پیوستگی می‌رسیدند که چونان طبیعت که شاخساران به استقبال شکوفه و جوانه آذین در می‌بندند، تداعی‌گر عصیانی و شوریدگی باشد.

 

این خواننده گفت: آنچه بی‌گمان می‌توانم گواهی دهم، تلاش هنرمندان این گروه و من بود که با تمام عشقمان تحفه‌ای را تدارک دیدیم که به ساحت مردم شریف، نجیب و هنرپرور کهن بوم وبرمان تقدیم نماییم. ضمن اینکه در آستانه سال جدید برای سلامتی استاد محمدرضا شجریان آرزوی سلامتی می کنم.

 

تصنیف «بهار» با شعری از «محمدمهدی باطنی» توسط وی در دستگاه شور آهنگسازی و تنظیم‌شده است و ایرج دشتی زاده نوازنده تار، علی‌اکبر خادم نوازنده تمبک، پژمان صاعدی نوازنده مراژ، اشکان مرادی نوازنده کمانچه  و وفا مصباحی  نوازنده نی اعضای گروه موسیقی «نغمه ساز» را تشکیل می‌دهند که در تصنیف «بهار» به خوانندگی وحید تاج به هنرنمایی پرداخته‌اند.

 

گروه موسیقی ایرانی «نغمه ساز» در سال ۱۳۸۵ به جهت اعتلای موسیقی فاخر ایرانی به سرپرستی و آهنگسازی محمدمهدی باطنی تشکیل شد. از این گروه تاکنون آلبوم‌های «یکسیت» و «بی‌منت می» از این گروه روانه بازار موسیقی کشور شده است.

 

منبع: مهر

امتیاز دهید