بوسنیایی‌ها همزمان با ایران، «نوروز» را پاس می‌دارند

هنردستان:  به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سارایوو، «نوروز» همزمان با نخستین روزهای سال نو ایرانی در دو شهر بوسنی و هرزگوین معرفی و گرامی داشته می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در بوسنی، این مجموعه برنامه که با اجرای گروه موسیقی سنتی توسط گروه هزاردستان از استان مازندران، در شهرهای «گوراژده» و «سارایوو» برگزار می‌شود.

 

در اجرای این برنامه که با مشارکت اداره کل ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود، شهرداری و مرکز فرهنگی شهر «گوراژده» رایزنی فرهنگی را کمک می‌کنند.

 

همچنین برنامه گرامی‌داشت عید نوروز از اول فروردین ماه سال آینده در شهر سارایوو آغاز و تا سوم فروردین ماه ادامه خواهد یافت.

 

معرفی عید نوروز توسط ایران‌شناسان بوسنیایی و آئین‌های مربوط به آن مانند پهن‌کردن سفره هفت‌سین در شهرهای یاد شده و حضور در شبکه‌های تلویزیونی مختلف از دیگر برنامه های رایزنی فرهنگی ایران در بوسنی به این مناسبت خواهد بود.

 

 

منبع: ایسنا

امتیاز دهید
سینما

10 فیلم کوتاه اکران آنلاین میشود

انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری فیلیمو 10 فیلم کوتاه «صراحی»، «جونده»، «مونولوگ»، «عروسی مسلم»، «تکلیف»، «استخوان»، «دریازدگی»، «هستی»، «سکوت» و «دوچرخه‌ها، پدرها، سیگارها» را

ادامه مطلب »
سینما

یاداشتی بر «تی تی»

«تی تی» سومین فیلم سینمایی آیدا پناهنده است فیلمساز با همسرش(ارسلان امیری در جشنواره هم فیلم در مقام کارگردان دارد و هم چندتایی از فیلمنامه

ادامه مطلب »