بیستمین تولد ماه برای پیشکسوت خوشنویسی

هنردستان: بیستمین نشست صمیمانه هنرمندان به مناسبت زادروز استاد غلامحسین امیرخانی جمعه ۱۵ بهمن ماه در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، غلامحسین امیرخانی دوم بهمن ماه ۱۳۱۸ در طالقان متولد شد. پس از به پایان بردن دوره ابتدایی، مدتی در بازار به کار آزاد پرداخت. سپس به آموختن فن خط روی آورد و با ممارست فراوان در زمینه این هنر سرآمد شد.

 

 

استاد امیرخانی از سال ۱۳۴۰ در ادره کل هنرهای زیبا به سمت خطاط استخدام شد. از مشاغل دیگر وی می‌توان به مدیریت انجمن خوشنویسان ایران، مدیریت فرهنگسرای ارسباران  اشاره کرد.

 

غلامحسین امیرخانی خوشنویسی را در محضر استادانی چون سیدحسین میرخانی و سیدحسن میرخانی فراگرفت. 

 

علاوه برآن وی از خط نوشته‌های استادانی چون میرعماد الحسنی، میرزای کلهر، عمادالکتاب، علی اکبر کاوه و چند تن دیگر تعلیم و سرمشق گرفت.

 

سال‌ها تدریس و تعلیم در انجمن خوشنویسان ایران در کارنامه فعالیت استادامیرخانی دیده می‌شود. استاد امیرخانی در نگارش خط نستعلیق از ریز و درشت دستی قوی و سلطه‌ای فراوان و بی‌نظیر دارد. 

 

حضور در این برنامه برای شهروندان آزاد و رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند روز جمعه ۱۵ بهمن ماه ساعت ۱۷ به موزه هنرهای دینی امام علی (ع) واقع در خیابان ولی‌عصر، خیابان اسفندیار مراجعه کنند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »