بیستمین تولد ماه برای پیشکسوت خوشنویسی

هنردستان: بیستمین نشست صمیمانه هنرمندان به مناسبت زادروز استاد غلامحسین امیرخانی جمعه ۱۵ بهمن ماه در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، غلامحسین امیرخانی دوم بهمن ماه ۱۳۱۸ در طالقان متولد شد. پس از به پایان بردن دوره ابتدایی، مدتی در بازار به کار آزاد پرداخت. سپس به آموختن فن خط روی آورد و با ممارست فراوان در زمینه این هنر سرآمد شد.

 

 

استاد امیرخانی از سال ۱۳۴۰ در ادره کل هنرهای زیبا به سمت خطاط استخدام شد. از مشاغل دیگر وی می‌توان به مدیریت انجمن خوشنویسان ایران، مدیریت فرهنگسرای ارسباران  اشاره کرد.

 

غلامحسین امیرخانی خوشنویسی را در محضر استادانی چون سیدحسین میرخانی و سیدحسن میرخانی فراگرفت. 

 

علاوه برآن وی از خط نوشته‌های استادانی چون میرعماد الحسنی، میرزای کلهر، عمادالکتاب، علی اکبر کاوه و چند تن دیگر تعلیم و سرمشق گرفت.

 

سال‌ها تدریس و تعلیم در انجمن خوشنویسان ایران در کارنامه فعالیت استادامیرخانی دیده می‌شود. استاد امیرخانی در نگارش خط نستعلیق از ریز و درشت دستی قوی و سلطه‌ای فراوان و بی‌نظیر دارد. 

 

حضور در این برنامه برای شهروندان آزاد و رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند روز جمعه ۱۵ بهمن ماه ساعت ۱۷ به موزه هنرهای دینی امام علی (ع) واقع در خیابان ولی‌عصر، خیابان اسفندیار مراجعه کنند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
موسیقی

با یاد کهن‌سازنده تنبور و ابداع‌گر ساز تنبور دوطرفه؛ نماهنگ «دیار» به نوازندگی فرنود الهامی و با دکلمه افسانه بایگان منتشر شد

نماهنگ «دیار» (بر اساس مقام بابا سرهنگی) با یاد زنده‌یاد استاد خداوردی سازگر قدیمی ساز تنبور، با نوازندگی فرنود الهامی، با متن محمد ابراهیمیان و

ادامه مطلب »
تجسمی _ موسیقی

گفت‌وگوی «هنردستان» با استاد «بهزاد نقّاش» به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه «طبیعت» در گالری زرنا/ دست‌اندرکاران دولتی از ما حمایت نمی‌کنند

احمدرضا حجارزاده: گالری زرنا در خیابان انقلاب این روزها میزبان نمایشگاه گروهی نقاشی پشت شیشه با عنوان «طبیعت» است. در این نمایشگاه علاوه بر آثار

ادامه مطلب »