“واقع گرایی از دیروز تا امروز” 15 نقاش در گالری شکوه

هنردستان: نمایشگاه گروهی نقاشی “واقع گرایی از دیروز تا امروز” با ارائه آثار 15 نقاش عصر جمعه 15 بهمن ماه 95 در گالری شکوه افتتاح می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، بهنوش فروتن، مدیر گالرى شکوه که نمایشگاه گردانى این نمایش گروهى را به عهده دارد درباره این رویداد گفت:” در این نمایشگاه آثار رئالیستی 15 هنرمند از سه نسل مختلف به روی دیوار می‌رود، این نمایشگاه که از منظر تم موضوعی آزاد است، ردی فرم گرا از رئالیست‌های ایرانی از گذشته تا اکنون را به نمایش می‌گذارد که دچار تحولات بسیار شده اندو حتی می‌تواند جنبه پژوهشی داشته باشد.”

 

 

وی افزود:”در این نمایشگاه در کنار آثاری که در سال 95 و به تازگی خلق شده‌اند شاهد آثاری خواهیم بود که قدمت آن‌ها به بیش از 60 سال قبل باز می‌گردد.

 

فروتن با یادآوری این که هر روز شاهد آن هستیم که به آثار رئال توجه کمتری می‌شود و تمرکز اکثر هنرمندان و علاقمندان بر روی کارهای مدرن، کوبیسم و انتزاعی است، خاطر نشان کرد:” از گذشته تا به امروز هنرمندان بسیار خوبی در زمینه آثار رئالیستی و هایپر رئالیستی داشته‌ایم که با کمک رنگ و قلمو آثار بی نظیری خلق کرده‌اند. امروزه بسیاری از نقاشان به بهانه انجام کارهای انتزاعی و آبستره به طراحی توجه ای ندارند و بدون دانستن طراحی خود را نقاش می‌دانند، در صورتی که از ملزومات هنر نقاشی، تبحر در طراحی است. باید توجه بیشتری به طراحی و آثار رئال داشت و هنرمندانی که در این زمینه فعال‌اند را تشویق بیشتری کرد تا با ارائه آثار ارزشمند به جایگاهی که استحقاق آن را دارند برسند. “

 

در این نمایشگاه آثار محمد افشاری، هومن بیات، مهرداد جمشیدی، واحد خاکدان، علی رخساز، حجت شکیبا، سیامک عزمی، فخرالدینفخرالدینی، عباس کاتوزیان، رها محسنی کرمانشاهی، عدنان مصلایی، رحیم نوه سی، احد وطنی، حسین هادی پور بروجنی و عادل یونسی که با تکنیک رنگ روغن و آکریلیک بر روی بوم در ابعاد مختلف خلق شده‌اند به روی دیوار می‌رود.

 

نمایشگاه گروهی نقاشی “واقع گرایی از دیروز تا امروز” تا بیستم بهمن ماه در گالری شکوه دایر خواهد بود و علاقمندان می‌توانند همه روزه (به جز پنجشنبه‌ها) از ساعت 16 تا 20 از این آثار درخیابان فرمانیه، بلوار اندرزگو،کوچه سلیمی شمالی کوچه امیرنوری،شماره 19  گالری شکوه دیدن نمایند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گپ‌وگفتی با «سیمین یاوری»، هنرمند تبریزی که نقاشی‌هایش در گالری زرنا روی دیوار رفته است

بدون هنر، زندگی معنایی نخواهد داشت احمدرضا حجارزاده: نخستین نمایشگاه انفرادی «سیمین یاوری»، هنرمند خلاق و مستعد تبریزی، شامل نقاشی‌هایی در سبک آبستره و انتزاعی،

ادامه مطلب »