همکاری دوباره “دستان” با شهرام ناظری در سال جدید

هنردستان: گروه موسیقی با سابقه “دستان” که پس از آخرین اجرای خود با سالار عقیلی مدتی از فضای موسیقی دور بود، در سال جدید بار دیگر با خواننده قدیمی خود همکاری خواهد کرد.

 

به گزارش هنردستان،  در تابستان سال 96، گروه دستان به خوانندگی شهرام ناظری تور جدیدی از کنسرت‌های موسیقی سنتی را آغاز می‌کند که در این تور، ناظری قطعاتی جدید از ساخته‌های سعید فرج‌پوری را به همراه آثار قدیمی خود همراه با گروه دستان اجرا خواهد کرد. همچنین در این کنسرت‌ها، گروه “دستان” طبق روال گذشته خود، قطعاتی را به صورت بی کلام و سازی نیز اجرا خواهد کرد.

 

اعضای فعلی گروه موسیقی “دستان عبارتند از: حمید متبسم (نوازنده تار و سه‌تار)، حسین بهروزی‌نیا (نوازنده بربط)، سعید فرج‌پوری نوازنده (کمانچه)، پژمان حدادی (نوازنده تنبک و سازهای کوبه‌ای) و بهنام سامانی (نوازنده سازهای کوبه‌ای).

 

گروه “دستان” پیش از این در آثار “لولیان” (با آهنگسازی حمید مبتسم)، آلبوم اجرای زنده “سفر به دیگر سو” (یادواره شمس تبریزی) و “ساز نو آواز نو” با شهرام ناظری همکاری کرده بود. همایون شجریان، سالار عقیلی، ایرج بسطامی، سیما بینا و مهدیه محمدخانی سایر خوانندگانی هستند که با گروه “دستان” همکاری کرده‌اند.

 

“دستان” در سال 70 ثبت شد و در سال 71 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. اعضای پیشین این گروه افرادی چون محمد علی کیانی‌نژاد، مرتضی اعیان، کیهان کلهر، بیژن کامکار، پشنگ کامکار و اردشیر کامکار بودند.

 

این گروه کنسرت‌های متعددی در ایران و کشورهای مختلف برگزار کرده است و نقش مؤثری در معرفی موسیقی ایرانی به کشورهای دیگر داشته است. برخی از این کنسرت‌های برگزار شده در مراکز فرهنگی و جشنواره‌های بزرگ جهانی عبارتند از: بخش فارسی رادیو آلمان DW، رادیوغرب آلمانWDR، رادیو برلین SFBB، رادیو فرانکفورتHR2، خانه فرهنگ‌های جهان در برلین، فستیوال فاز مراکش، فیلارمونی کلن، فیلارمونی ارونج کانتی، تئاتر شهر پاریس و بسیاری از فستیوالهای بنام اروپا وآمریکا.

 

گروه موسیقی “دستان” پس از اجرا همراه با شهرام ناظری در چند شهر اروپایی، به احتمال زیاد در زمستان سال 96 تور داخلی کنسرت‌های خود را نیز برگزار خواهد کرد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »