استقبال فرانسوی‌ها از نمایش “فراتر از کلمات” در روز جهانی تئاتر

هنردستان: نمایش “فراتر از کلمات” به کارگردای جعفر مهیاری که از ۱۹ مارس (۲۹ اسفندماه) در شهر سن اتین فرانسه به صحنه رفته است، با توجه به استقبال تماشاگران اجرای ویژه در روز جهانی تئاتر خواهد داشت.

 

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی گروه تئاتر زندگی، نمایش “فراتر از کلمات” نوشته جعفر مهیاری و با کارگردانی مشترک دیزی فل و جعفر مهیاری از ۱۹ تا ۲۵ مارس (۲۹ اسفندماه 1395 تا ۵ فروردین ماه ۱۳۹۶) در شهر سن اتین فرانسه به صحنه رفت و با توجه به استقبال مخاطبان از سوی کمپانی لیتکوس (Litecox) فرانسه این نمایش روز گذشته 26 مارس و امروز 27 مارس مصادف با روز جهانی تئاتر، اجرا ویژه‌ای خواهد داشت.

 

نمایش “فراتر از کلمات” که بهمن‌ماه سال گذشته در بخش به علاوه فجر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در تماشاخانه ارغنون به صحنه رفت، کار مشترک کمپانی لیتکوس (Litecox) فرانسه و گروه تئاتر زندگی از ایران است. این نمایش در شهریورماه در لیون فرانسه تولید شده و ترکیبی از دراما و حرکت است.

 

این نمایش بدون دیالوگ است و با ترکیبی از تکنیک‌های درام، حرکت، ویدیو و سایه اجرا می شود. از دیگر ویژگی‌های این نمایش موسیقی آن است که با استفاده و ترکیب صداهای مختلف موجود در طبیعت تنظیم شده و در واقع با ترکیب صداهای طبیعی، ملودی و حرکت این نمایش شکل گرفته است.

 

بئاتریس گارنیر، سعید ابک و دیزی فل بازیگران نمایش “فراتر از کلمات” هستند و ژان فواخ سو (آهنگساز)، محمد رحمانی (دستیار کارگردان، کتی سورین (طراح لباس) و کنیل گنزالس (طراح نور) دیگر عوامل این اثر هستند.

 

نمایش “فراتر از کلمات” قرار است تا پایان سال ۲۰۱۷ در شهرهای مختلف فرانسه همچون لیون و پاریس نیز به صحنه رود و در اواسط سال جاری در ایران نیز به صحنه خواهد رفت.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
سینما

10 فیلم کوتاه اکران آنلاین میشود

انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری فیلیمو 10 فیلم کوتاه «صراحی»، «جونده»، «مونولوگ»، «عروسی مسلم»، «تکلیف»، «استخوان»، «دریازدگی»، «هستی»، «سکوت» و «دوچرخه‌ها، پدرها، سیگارها» را

ادامه مطلب »