معرفی ایده منتخب گردشگری در سرزمین قطبی

هنردستان: طراحان یک شرکت دانمارکی به عنوان برگزیدگان مسابقه مرکز گردشگری گرینلند شدند.

 

به گزارش هنردستان، یک شرکت معماری دانمارکی، برنده ی مسابقه بین المللی طراحی مرکز گردشگری در چشم اندازهای یخبندان گرینلند شد. این مسابقه در واقع با هدف توسعه گردشگری در گرینلند برگزار شد تا طرحی متناسب برای درک یخبندان و چشم اندازهای آن انتخاب شود.

 

ساختار این طرح دارای فرمی چوبی و منحنی است که از لبه ی دره فراتر رفته است. همچنین سقف شیبدار آن به عنوان نقطه عظیمی برای پیاده روی و مشاهده غروب آفتاب عمل می کند و در ادامه، نمای باز پروژه به منظور برقراری ارتباط با فضای اطراف طراحی شده است.

 

لذت حضور در این فضای خشن و بی رحم اما بکر و طبیعی و تماشای طبیعتی محصور کننده در زیر سایه آسایش و امنیت به وجود آمده حاصل از ترکیبی هارمونیک، برای یک ناشناس از دنیای دیگر نشانی از حیاتی هوشمند را دارد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
سینما

10 فیلم کوتاه اکران آنلاین میشود

انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری فیلیمو 10 فیلم کوتاه «صراحی»، «جونده»، «مونولوگ»، «عروسی مسلم»، «تکلیف»، «استخوان»، «دریازدگی»، «هستی»، «سکوت» و «دوچرخه‌ها، پدرها، سیگارها» را

ادامه مطلب »
سینما

یاداشتی بر «تی تی»

«تی تی» سومین فیلم سینمایی آیدا پناهنده است فیلمساز با همسرش(ارسلان امیری در جشنواره هم فیلم در مقام کارگردان دارد و هم چندتایی از فیلمنامه

ادامه مطلب »