مداخله هنرمند فرانسوی درکاخ بزرگ پاریس

هنردستان: یک هنرمند فرانسوی با الحاق سازه هایی به کاخ بزرگ پاریس تغییرات عمده ای در چشم انداز این مکان به وجود آورده است.

 

به گزارش هنردستان،  هرساله وزارت فرهنگ و ارتباطات فرانسه برای رسیدگی به معماری کاخ بزرگ پاریس از یک هنرمند پیشرو معاصر دعوت می کند. در این سال از دنیل بورن هنرمند فرانسوی دعوت شده تا این کاخ عظیم را با ایجاد یک گالری به یادماندنی توسعه دهد.

 

 این هنرمند با برقراری سایبان هایی با سقف شیشه ای و رنگی نمای بی نظیری به کاخ بخشیده، چنان که بازدیدکنندگان زیر این سایبان های رنگی عظمت کاخ و سقف گنبدی آن را مشاهده می کنند. همچنین با تابیدن نور خورشید از سقف گنبدی بنا به این عناصر رنگی سایه های بی نظیری در کف سالن ایجاد کرده است. 

 

به طور کلی، رنگ ها می توانند به شیوه های مختلف، تأثیرات بنیادین در زندگی انسان ها بر جای بگذارند، که از جمله مهم ترین آنها می توان به تأثیر آنها بر احساسات اشاره کرد. هماهنگی در رنگ ها مثل هماهنگی در نت های موسیقی می باشد که از اهمیت ویژه ای در ایجاد هارمونی مناسب و چشم نواز برخوردار است. همچنین، برای رسیدن به اهدافی همچون کارکرد مناسب، زیبایی بصری، هارمونی فضایی، و تأثیر محیطی و روانی مثبت و البته موثر در طراحی داخلی، مستلزم استفاده هماهنگ و منسجم از عناصر طراحی است.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید