مرور سینمای کره در جشنواره جهانی فیلم فجر

هنردستان: امسال در جشنواره جهانی فجر و در بخش مرور سینمای کره ۷ فیلم از کشور کره جنوبی به نمایش درخواهد آمد که یکی از آنها در بخش پانورامای سینمای آسیا و کشورهای اسلامی نیز حضور دارد.

به گزارش هنردستان، کمال تبریزی از مشاوران انتخاب فیلم سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: سال گذشته در جشنواره بوسان هنگام دیدن فیلم هایی از ممالک شرق دور، سینمای کره جنوبی دوباره توجه من و سایر مدیران جشنواره جهانی را به خود جلب کرد و پیشتر هم در جشنواره کن همین توجه جلب شده بود.

 

وی ادامه داد: به تدریج مطمئن شدیم تغییر و تنوع حساب شده ای در سینمای امروز کره جنوبی در حال شکل گرفتن است. همین باعث شد با موافقت دبیر جشنواره جهانی، بخش سینمای کره در جشنواره طراحی شود.

 

تبریزی بیان کرد: سینمای کره مجموعه‌ای است از فیلم‌هایی در انواع و ژانرهای مختلف با ساختارهایی جذاب، متنوع و مردم پسند که در آسیا بی مانند است، در عین حال بعضی از آن ها به نوع علاقه و تمایل جشنواره های معتبر جهانی نیز توجه دارند. برای مثال فیلم THE NET ساخته فیلمساز نام آشنای این کشور، کیم کیدوک و THE TABLE ساخته کیم جونگ کوان از این دسته اند.

 

این کارگردان سینما همچنین با اشاره به اینکه تقریبا همه فیلم های مطرح سینمای کره در سال گذشته توسط مشاوران جشنواره دیده شد و مجموعه ای نسبتا متفاوت برای نمایش در بخش مرور سینمای کره جنوبی برگزیده شدند، گفت: اگر توفیق دیدن مجموعه فیلم های انتخاب شده برای نمایش در بخش مرور سینمای امروز کره را در سی و پنجمین دوره جشنواره جهانی فجر پیدا کنید به احتمال زیاد با من هم عقیده خواهید شد که سینمای نوین کره جنوبی مسیر موفقیت و رشد قابل توجهی را با انواعی متفاوت و چشمگیر در آینده نزدیک طی خواهد کرد.

 

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۱ تا ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ (۲۸ تا ۲۱ آوریل ۲۰۱۷) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

 

منبع: مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »