توصیه نولان و سوفیا کاپولا به هواداران: سینما در خطر است/ در خانه فیلم ها را تماشا نکنید

هنردستان: دو کارگردان موفق سینما از دوستداران سینما خواستند به جای تماشای فیلم در صفحه کوچک آنها را در سینما تماشا کنند.

 

به گزارش هنردستان به نقل از گاردین، کریستوفر نولان و سوفیا کاپولا در نشستی رودر رو با علاقه مندان به سینما، به آنها گفتند وقتی صنعت سینما ببیند مردم علاقه‌مندند تا در خانه به تماشای فیلم بنشینند آن وقت سرمایه‌گذاری و جریان اصلی به سمت ایجاد پلتفرم‌هایی چون نتفلیکس و آمازون سوق پیدا می‌کند.

 

این دو کارگردان که برای ارایه و معرفی فیلم‌های جدیدشان در سینماکان رویداد سالانه‌ای که از سوی انجمن ملی مالکان سینماها ترتیب داده می‌شود، حضور یافته بودند گفتند امیدوارند تا هواداران آثارشان بخواهند آنها را در سینما تماشا کنند و برای دیدنشان بلیت بخرند و به سالن‌های سینما بروند.

 

نولان با نمایش فیلم کوتاهی از درام جنگی «دانکرک» در این رویداد حضور داشت. وی گفت: داستان این فیلم چنان است که لازم است شما را با خود به موقعیتی سراسر تعلیق‌آمیز بکشاند و این احساس را در شما ایجاد کند که انگار در همان موقعیت قرار دارید و تنها دست یافتن به این احساس این است که آن را در سینما تماشا کنید.

 

وی افزود: من همه تلاشم را کرده‌ام تا به بهترین نحوی این احساس را ایجاد کنم.

 

سوفیا کاپولا نیز برای معرفی فیلم «فریب خورده» که بازسازی درام جنگ داخلی ساخته دان سیگل در سال ۱۹۷۱ با بازی کلینت ایستوود است و کالین فارل و نیکول کیدمن در آن نقش آفرینی کرده‌اند، در این برنامه حضور داشت. وی گفت: امیدوارم مردم به سینما بروند و معنی آنچه باید دیده شود را آنجا ببینند.

 

گسترش استفاده از ویدئو به موضوعی بدل شده که صنعت سینما بسیار به آن توجه دارد و نتفلیکس و آمازون با سرمایه‌گذاری سنگین در صدد تولید فیلم‌هایی هستند که بتوان در خانه به تماشای آنها نشست.

 

هفته پیش اعلام شد فاکس و یونیورسال نیز در صدد تمرکز بر ساخت فیلم‌هایی هستند که بتوان آنها را در خانه و در صفحه تلویزیون یا به صورت آنلاین تماشا کرد.

 

منبع: مهر

امتیاز دهید