با هدف حمایت از کودکان سرطانی؛ پانزدهمین نمایشگاه نقاشی شاگردان «تارا بهبهانی» برگزار می‌شود

پانزدهمین نمایشگاه نقاشی شاگردان تارا بهبهانی با عنوان «کرونا، دشمن مشترک» با هدف حمایت از کودکان سرطانی  برگزار می‌شود. این نمایشگاه،که به دلیل فراگیری بیماری کرونا به صورت آنلاین در وب‌سایت موسسه محک در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، شامل نقاشی‌های 56 هنرمند کودک و نوجوان 6 تا 18 سال است.

بنا بر گزارش سایت هنردستان به نقل از روابط‌عمومی این نمایشگاه،«کرونا، دشمن مشترک» حاصل تلاش سالانه شاگردان تارا بهبهانی – نقاش و مدرس دانشگاه – است که در قالب 56 تابلو نقاشی آبرنگ و رنگ روغن و نقاشی دیجیتال نمایش داده می‌شود.

تارا بهبهانی نقاش و مدرس این کودکان هنرمند درباره نمایشگاه «کرونا، دشمن مشترک» گفت: دست و پنجه نرم‌کردن با بحران کرونا و روزهای بیماری و قرنطینه تجربه‌ای بود که تقریباً بیش‌ترمان در دو سال و اندی گذشته آن را گذراندیم. ناتوانی، ضعف، استیصال و پرسش‌های بی‌پاسخ در جریان روند بیماری درگیرمان کرد و به ستوه آمدیم. تحمل روزهای بیماری برای بسیاری از ما جدید و تجربه‌اش دلخراش و ناراحت‌کننده بود و برای بسیاری آگاهی‌دهنده و روشنگر،که خانواده کودکان مبتلا به سرطان با این دلهره‌ها و اضطراب‌ها چگونه روز را به شب و شب را به روز می‌رسانند.

او افزود: چگونه بیماری ناشناخته زندگی‌ها را دگرگون می‌کند؟ کرونا و سرطان دشمنان مشترک ما هستند و نبرد با این دشمنان مشترک در یک یا چند جبهه خلاصه نمی‌شود. هنرمندان کودک و نوجوان هم در جبهه خود دست به دست هم داده‌اند تا تعابیرشان از کرونای سهمگین را به تصویر کشند و آنچه عایدشان می‌شود برای کمک به کودکان مبتلا به سرطان خرج کنند.

بهبهانی ادامه داد: این پانزدهمین سال است که نمایشگاه نقاشی کودکان و نوجوانان را به نفع کودکان محک برگزار می‌کنم. امسال نیز مانند سال گذشته به علت کرونا و موانع آن تصمیم بر برگزاری نمایشگاه به صورت آنلاین و مجازی شد. امیدوارم نتایج مطلوبی همچون سال‌های گذشته از این نمایشگاه نیز حاصل شود. تمام عواید حاصل از فروش آثار این نمایشگاه، صرف درمان کودکان مبتلا به سرطان موسسه محک می‌شود.

تارا بهبهانی – نقاش و پژوهشگر هنر – 20 سال است در زمینه آموزش نقاشی به کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کند و بیش از 600 هنرجوی کودک و نوجوان را در این سال‌ها در زمینه نقاشی و خلاقیت هنری پرورش داده و با حضور در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی، جوایز متعددی از بی‌ینال‌های مختلف در خارج از کشور گرفته است.

این نمایشگاه 19 فروردین 1401 روی وب‌سایت موسسه محک به نشانیhttp://mhak.ir/onlinegallery و صفحه اینستاگرام  tarabehbahaniacademyقرار می‌گیرد و تا 26 فروردین‌ماه سال جاری ادامه دارد.

5/5 - (2 امتیاز)