«خواستن و خاستن» را در گالری ژاله ببینید

نمایشگاه آثار «مینا دیده‌بان» با عنوان «خواستن و خاستن» روز ۲۶ فروردین در گالری ژاله افتتاح می‌شود.

بنا بر گزارش سایت هنردستان به نقل از روابط‌‎عمومی گالری، مجموعه‌یی از تابلوهای نقاشی «مینا دیده‌بان» با عنوان «خواستن و خاستن» در گالری ژاله به نمایش درمی‌آید.

دیده‌بان که متولد سال ۱۳۶۵ در دزفول است، پس از فارغ‌التحصیلی از رشته گرافیک، نقاشی را از سال ۸۶ تا ۸۹ با کریم نصر و از سال ۹۴ تا امروز با راهنمایی کیوان عسگری ادامه داده است. او پیش از این در چند نمایشگاه گروهی شرکت داشته، از جمله نمایشگاه گروهی آنلاین نقاشی در گالری گلستان، نمایشگاه گروهی نقاشی در فرهنگسرای نیاوران، نمایشگاه گروهی عکس در گالری کمال‌الدین بهزاد و نمایشگاه گروهی چاپ روی پارچه در گالری‌ ایده.

دیده‌بان در استیتمنت این نمایشگاه نوشته:«مادرم را چون بافته‌ای می‌بافم، و می‌شکافم … خون می‌پاشد … بوی مردار ماهی، دریا را در بر می‌گیرد و نور می‌گریزد … زهدانی که شکافته نشد، دردی شد که به تنهایی باید آن را می‌چشیدم … من به طلب رنج زایش آمدم … رنج زایش بر تو باریده؟ یا چون من به انتظار دعای ماهیانی هنوز؟ هنوز انتظار می‌کشی به تعمید خون؟ به آدمیانی که به گشودنش قرن‌هاست امید دارند؟ آیا ترس از رنجِ تنهایی نیست که مرا در این خطوط مبهم گرفتار کرده؟ خط‌هایی که می‌دانم لحظاتی نوید رستگاری می‌دهند، و لحظاتی حیاتِ برخاستن … که تنها ماهیان، تنهای این عمقِ بی‌نوراند، و خراشیده از زخم برخواستن … و دهان‌شان گشوده به دعا … که ماهیان شاهدان رنج‌اند … که خیال‌شان میان خط‌ها … و چین‌ها … و چروک‌ها … تنها و تنها بر دلِ مادران این دیار خنج می‌کشد … من و تو پناه آورده‌ایم به این تیره‌گی … تا شکافنده نوری باشیم که از میان فریادمان می‌گذرد … به این خلوت …».

نمایشگاه «خواستن و خاستن» از روز ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال جاری در گالری ژاله به نشانی خیابان سمیه، بعد از خیابان مفتح، بن‌بست پروانه، پلاک ۴ برپاست. علاقه‌مندان می‌توانند هر روز جز شنبه‌ها از ساعت ۱۳ تا ۲۱ و در روز افتتاحیه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به گالری ژاله مراجعه بکنند.

4.3/5 - (3 امتیاز)