محمد معتمدی “کویر” را بار دیگر در تهران و شهرستان‌ها اجرا می‌کند

هنردستان: محمد معتمدی در اردیبهشت‌ماه در شهرهای شیراز، آمل و کاشان اجرای زنده خواهد داشت.

 

به گزارش هنردستان، محمد معتمدی خواننده موسیقی سنتی که اواخر سال گذشته تور کنسرت‌های “کویر” را در تهران و شهرستان‌های شاهرود و یزد کلید زد، در سال جدید برنامه خود را با اجرای کنسرت‌های جدید این تور در تهران و شهرستان‌ها ادامه می‌دهد.

 

طی برنامه جدید تور کنسرت “کویر”، معتمدی در اردیبهشت‌ماه در شهرهای شیراز، آمل و کاشان اجرای زنده خواهد داشت. او همچنین بار دیگر کنسرت “کویر” را به تالار وحدت خواهد برد که تاریخ اجرای آن هنوز مشخص نیست.

 

تور کنسرت “کویر” به اجرای ترکیبی از قطعات یک سال گذشته محمد معتمدی و چند اثر خاطره‌انگیز او اختصاص دارد. “به یاد صیاد”، “شکنم ساغر”، “پرواز”، “کویر”، “بیا بیا”، “رفته ز دل” و “ای ایران” برخی از قطعاتی است که معتمدی در کنسرت “کویر” می‌خواند.

 

اعضای گروه محمد معتمدی برای اجرای کنسرت “کویر” را چند نوازنده جوان اصفهانی با نام‌های امیرمهدی مقدم (عود)، داود اسلفی (پیانو)، پویان جمشیدی (پرکاشن)، مسیح مردیها (ویولنسل) و احمد محمدیان (کلارینت و دودوک) تشکیل می‌دهند که معتمدی در آخرین کنسرتش از آن‌ها به خوبی یاد کرد.

 

محمد معتمدی حدود یک ماه پیش در نشست رسانه‌ای کنسرت “کویر” درباره این تور گفته بود: وی در خصوص قطعات اجرایی این کنسرت اظهار داشت: در یک سال اخیر تصمیم گرفتم که قطعاتی را با عنوان گاهنامه با فاصله زمانی مناسب به دست مخاطبان موسیقی اصیل ایرانی برسانم. این قطعات به طوری ساخته‌ شده که مردم عام‌تری را به سمت موسیقی سنتی جذب می‌کند. از شش ماه پیش هم تصمیم گرفتم که این قطعات را به صورت زنده تحت عنوان کنسرت “کویر” به روی صحنه ببرم.

 

وی در همان نشست افزود: بخشی از قطعات رپرتوار این کنسرت مربوط به آلبوم “کویر” و از ساخته‌های خودم هستند. شاعر، خواننده و ناشر قطعه “کویر” خودم هستم و این قطعه برای من نماد خودکفایی بوده است. همچنین قطعات “پرواز” و “به یاد صیاد” بخشی از قطعاتی است که مردم در این سال‌های ارتباط خوبی نسبت به آن برقرار کردند و در این کنسرت نیز اجرا خواهند شد.

 

معتمدی قصد دارد که در آینده‌ای نزدیک کنسرت “کویر” را در برخی از شهرستان‌های کوچک و مکان‌های بی بضاعت و بدون بازده به طور رایگان اجرا کند. زمان دقیق اجراهای تور کنسرت “کویر” محمد معتمدی نیز به زودی اعلام می‌شود.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید