میدیا فرج نژاد دومین قطعه از پروژه موسیقایی «عصیان» را منتشر کرد

هنردستان :پروژه موسیقایی «عصیان» با همت میدیا فرج‌نژاد شکل گرفته و پس از انتشار «تارنگ»، دومین قطعه از این پروژه نیز با نام «پَرسه» منتشر شد.

 

به گزارش هنردستان از روابط عمومی پروژه‌ »عصیان»، میدیا فرج‌نژاد، نوازنده تار و آهنگساز موسیقی ایرانی، پروژه‌ یی با عنوان «عصیان» طراحی کرده که قرار است قطعه‌های آن به صورت تدریجی منتشر شود و در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.
این پروژه دارای چندین قطعه‌ی موسیقی با محوریت تار است که به صورت صوتی و تصویری ضبط و به تفکیک منتشر می‌شود. در نهایت همه این آثار در قالب آلبومی در بازار موسیقی عرضه خواهد شد.
نخستین گام این پروژه قطعه‌ «تارَنگ» بود که پیش تر به صورت صوتی و تصویری منتشر شده بود و اکنون دومین قطعه از این پروژه با عنوانِ «پرسه» منتشر می‌شود؛ قطعه یی که در آواز اصفهان نواخته شده و صدابردارش پیمان توسلی است.
آثاری که در قالب پروژه «عصیان» ساخته می شوند، سعی دارد فضایی موسیقایی مبتنی بر نغمه های موسیقی اصیل ایرانی اما با رویکردی امروزی و نگاهی نوگرایانه پدید آورد.
بهزاد عبدی، از آهنگسازان مطرح موسیقی، یادداشتی برای قطعه «پرسه» نگاشته که متن این یادداشت بدین شرح است:
«قطعه‌ای که مثل رود جاری است، زلال است، نُت هایش دیدنی‌اند و پر از تصاویری است بی بدیل از ذهن سیّال و چه بسا طغیانگر آهنگساز و نوازنده آن.
این رود حتما به بی نهایت می‌رسد و ابدی است و تا دریا، دریا است این رود به او می‌پیوندد. جرعه‌یی از این رود نیوش کنی، مست می‌شوی و همراهش می‌شوی.
قطعه فرم مستحکمی دارد و در عین حال منعطف. ایستاده بر سکوی کهن به آینده نظاره می‌کند و از حالات و رفتار موسیقی نو که همانا تصورات زیبای نوازنده است، سرچشمه می‌گیر. تکنیک اجرایی آن استفاده کمتر از دست راست (مضراب) است و چه خوب که از قلب فرمان می‌گیرد.

 

 

 

 

منبع : ایرنا 

امتیاز دهید
سینما

10 فیلم کوتاه اکران آنلاین میشود

انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری فیلیمو 10 فیلم کوتاه «صراحی»، «جونده»، «مونولوگ»، «عروسی مسلم»، «تکلیف»، «استخوان»، «دریازدگی»، «هستی»، «سکوت» و «دوچرخه‌ها، پدرها، سیگارها» را

ادامه مطلب »