انتشار آنلاین قدیمی‌ترین آثار ژاپنی به مناسب ۱۰۰ سال انیمیشن

هنردستان : به مناسبت یک قرن انیمیشن ژاپنی، «مرکز فیلم» موزه ملی هنرهای مدرن توکیو ۶۴ فیلم کوتاه ساخته شده بین سال‌های ۱۹۱۷ تا ۱۹۴۱ را روی وبسایت ویژه برای فیلم‌های کلاسیک انیمیشن ژاپنی پست کرده است.

 

به گزارش هنردستان به نقل از هالیوود ریپورتر، این فیلم‌ها شامل «شمشیر کند» محصول سال ۱۹۱۷ هم می‌شود که به عنوان  قدیمی‌ترین فیلم انیمیشن ژاپنی شناخته می‌شود. دیگر آثار قرار داده شده در این وبسایت شامل داستان‌های پریان ژاپنی و وسترن، فیلم‌های اطلاعات عمومی و فیلم‌های پروپاگاندای پیش از جنگ می‌شوند.

کازوکلی میورا از تیم تحقیقاتی مرکز فیلم به هالیوود ریپورتر گفت: «در حین دیجیتالیزه کردن آرشیو فیلم‌ها، ما در سال ۲۰۱۴ یک تیم تحقیقاتی تشکیل دادیم تا به راه‌هایی نگاه کنیم که با استفاده از آن‌ها می‌توان این فیلم‌ها را حفظ و از آن‌ها استفاده کرد بنابراین ما گستره‌ای بسیار بزرگ از فیلم ها را انتخاب کردیم که بیشترشان در زمینه عمومی بودند چون کپی رایت آن‌ها از تاریخ گذشته بود و به این ترتیب برنامه نمایش فیلم‌های انیمیشن کلاسیک ژاپنی را به وجود آوردیم.»

او اضافه کرد: «تصمیم گرفتیم روی فیلم‌ها زیرنویس انگلیسی بگذاریم تا مردم سراسر دنیا بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.»

این وبسایت به زبان ژاپنی درست شده، اما تمام فیلم‌ها به زبان انگلیسی لیست شده‌اند و زیرنویس انگلیسی دارند. به زودی و طی چند ماه آینده قرار است یک نسخه کاملا انگلیسی از این وبسایت هم آنلاین بشود.

 

منبع : مهر

امتیاز دهید
سینما

10 فیلم کوتاه اکران آنلاین میشود

انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری فیلیمو 10 فیلم کوتاه «صراحی»، «جونده»، «مونولوگ»، «عروسی مسلم»، «تکلیف»، «استخوان»، «دریازدگی»، «هستی»، «سکوت» و «دوچرخه‌ها، پدرها، سیگارها» را

ادامه مطلب »
سینما

یاداشتی بر «تی تی»

«تی تی» سومین فیلم سینمایی آیدا پناهنده است فیلمساز با همسرش(ارسلان امیری در جشنواره هم فیلم در مقام کارگردان دارد و هم چندتایی از فیلمنامه

ادامه مطلب »