در حاشیه دیدار رییس سازمان سینمایی روی داد “دستورات رییس سازمان سینمایی برای انجمن سینمای جوانان”

هنردستان : محمد مهدی حیدریان معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی  ضمن بازدید از سینمای جوانان ایران با مدیران این انجمن دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش هنردستان، محمد مهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی عصر روز سه شنبه ۱۵ فروردین ماه ضمن بازدید از سینمای جوانان ایران با مدیران این انجمن دیدار و گفتگو کرد. در ابتدای این مراسم که با حضور رمضانعلی حیدری‌خلیلی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی و جلیل اکبری صحت مدیر روابط‌عمومی سازمان سینمایی برگزار شد، سیدصادق موسوی مدیر عامل انجمن گفت: حضور حیدریان را به فال نیک می‌گیریم؛ اینکه وی انجمن را به عنوان اولین مؤسسه زیر مجموعه معاونت سینمایی برای بازدید انتخاب کرده‌اند نشان از اهمیت سینمای جوانان و لطف ایشان دارد.

رییس سازمان سینمایی نیز ضمن تبریک سال نو گفت: دلیل انتخاب سینمای جوانان به عنوان اولین مؤسسه برای بازدید این است که نگاه من زیرساختی است و باید از جایی شروع می‌کردم که با زیرساخت‌های سینمای ایران سر و کار دارد. اساسا دلیل تأسیس سینمای جوانان در سال ۶۴ با همه ابعادی که در آن زمان برایش متصور بودیم و توسعه‌ای که الان پیدا کرده همین بوده که به زیر ساخت‌های سینمای ایران کمک کند.

حیدریان ادامه داد: به میزانی که تکنولوژی پیشرفت کرده و فیلمسازی تسهیل شده و به میزانی که جوان در کشور ما زیاد شده است، سینمای جوانان هم نیازمند بازنگری بوده و هست. فرهنگ و استفاده از محصولات فرهنگی توسعه پیدا کرده و لاجرم نقش سینمای جوانان هم نیاز به بازتعریف دارد.

وی بیان کرد: سینمای جوانان متولی تولید است و موظف است در طول سال از تولیدات حرفه‌ای حمایت کند. اصل اولیه را باید بر اساس تولید گذاشت و همه چیز در خدمت این اصل باشد. آموزش و مابقی مسائل انجمن همه باید برای رسیدن به تولید باشند. قطعا در این راه نیازمند برگزاری جشنواره، هفته‌های فیلم و عکس و نشست‌های متعدد هستیم اما همه این‌ها باید در نهایت به چرخه تولید کمک کنند.

معاون سینمایی وزیر ارشاد ضمن اشاره به فرهنگ و نقش آن در جامعه و لزوم گسترش فضاهای فرهنگی توضیح داد: مدیریت فرهنگی مدیریت فضای فرهنگی است. انتظاری وجود ندارد که شما با همه سازندگان فیلم‌های کوتاه در طول سال که رقمش گاهی به چهار هزار فیلم هم می‌رسد در اتباط باشید بلکه باید فضای کاری مناسبی را برای این قشر فراهم کنید تا تولید فیلم کوتاه آسان‌تر شود.

در پایان این دیدار رییس سازمان سینمایی و هیأت همراه از ساختمان جدید انجمن سینمای جوانان ایران بازدید و در جریان روند تکمیل این ساختمان قرار گرفتند.

منبع : مهر

امتیاز دهید