معاون رییس‌جمهوری دستور داد: بناهای تاریخی آسیب‌دیده در زلزله به سرعت مرمت شوند

هنردستان: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری درپی زمین‌لرزه رخ‌داده، به مدیرکل میراث‌ فرهنگی استان خراسان‌ رضوی دستور داد تا هرچه سریع‌تر بناها و محوطه‌های تاریخی‌ – فرهنگی که احتمالا آسیب دیده‌اند، بررسی و مرمت شود.

 

به گزارش هنردستان به نقل از روابط‌ عمومی سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری، درپی زلزله 1 / 6 ریشتری چهارشنبه، 16 فروردین 96 در خراسان رضوی، زهرا احمدی‌پور – معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری – از محمدحسین زارع‌صفت – مدیرکل میراث‌ فرهنگی خراسان‌ رضوی خواست تا از میزان خسارات احتمالی واردشده به میراث تاریخی و فرهنگی این استان گزارشی تهیه کند و در اسرع وقت، اقدامات لازم را برای مرمت و احیای آثار انجام دهد.

 

زمین‌لرزه‌ای به قدرت 1 / 6 ریشتر، صبح دیروز مشهد و چند شهر دیگر خراسان رضوی را به‌ لرزه درآورد. مرکز این زمین‌لرزه سفیدسنگ‌ در 80 کیلومتری مشهد اعلام شد و بعد از آن نیز چند پس‌لرزه شدید رخ داد.

 

منبع: ایسنا

امتیاز دهید
سینما

10 فیلم کوتاه اکران آنلاین میشود

انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری فیلیمو 10 فیلم کوتاه «صراحی»، «جونده»، «مونولوگ»، «عروسی مسلم»، «تکلیف»، «استخوان»، «دریازدگی»، «هستی»، «سکوت» و «دوچرخه‌ها، پدرها، سیگارها» را

ادامه مطلب »