نمایشگاه آثار بهمن رضایی تا پروژه مولتی مدیای “پَختِستان”

هنردستان: گالری‌های تهران در آغاز سال جدید و در سومین آدینه فروردین ماه میزبان هشت نمایشگاه جدید هستند.

 

به گزارش هنردستان، هنرمندان در عرصه‌های مختلف هنرهای تجسمی در سومین آدینه فروردین ماه آثار خود را به نمایش در می‌آورند.

سیحون: افشین باقری هنرمند جوان کشور نمایشگاه نقاشی‌های خود با عنوان”مشیانه” را در گالری سیحون به نمایش در می‌آورد. آثار این نمایشگاه با نگاهی به اسطوره‌های ایرانی به ویژه اسطوره “مشیانه” که اولین زن در اسطوره‌های ایرانی‌ست، خلق شده است. این نمایشگاه از 18 تا 30 فروردین ماه در گالری سیحون واقع در خیابان وزرا ، کوچه چهارم ، پلاک یازده میزبان علاقمندان به هنرهای تجسمی است.

 

شیرین: پروژه مولتی مدیای “پَختِستان” که گلبرگ برزین کیوریتوری آن را به عهده دارد با ارائه آثاری از  وجید امینى، امیر پوستى، گلنوش حشمتى، فرشاد خواجه نصیرى، پدرام صادق بیکى، امیر بهادر فلاحتى، مریم کشمیرى، علیرضا کى‌منش از 18 فروردین ماه در گالری شیرین افتتاح می‌شود. آثار این نمایشگاه که در مدیاهای مختلف ویدئو آرت، ویدئو پرفورمنس، اینستالیشن، نقاشی و مجسمه‌سازی است بر اساس کتابی از “ادوین ابوت” که متعلق به 150 سال پیش است شکل گرفته است. این نمایشگاه تا 30 فروردین ماه در خیابان سنایی، کوچه سیزدهم ، پلاک 5 دایر است.

 

شیرین دو: نمایشگاه آثار احسان ضیائی با عنوان “… است و بس” روز جمعه 18 فروردین در گالری شیرین دو افتتاح می‌شود. ضیایی در استیتمنت این نمایشگاه نوشته است: “همه چیز نزد ایرانیان است و بس!؟ تفاوت بین آن چیزى که هستیم و آن چیزى که فکر مى‌کنیم هستیم، با در نظر گرفتن نکات برجسته در خصوصیات اخلاقى و فرهنگی‌مان باعث بوجود آمدن این مجموعه شد.”

 

این نمایشگاه تا 30 فروردین ماه در محل گالری شیرین در خیابان سنایی، کوچه سیزدهم ، پلاک 5 برپاست.

 

نگر: نمایشگاه گروهی نقاشی با حضور مرجان قدیری، مهناز مراد و الهام هاشمی روز جمعه 18 فروردین در گالری نگر بازگشایی می‌شود و این نمایشگاه تا 23 فروردین همه روزه از ساعت 16 تا 20 میزبان علاقمندان به هنرهای تجسمی است.

 

والی: مجموعه آبرنگ‌های طنزآمیز بهمن رضایی نامقی هنرمند باسابقه عرصه کاریکاتور که به موضوعاتی درباره مرگ، جهان قبر و جهان پس از مرگ می‌پردازد به همراه آثاری منتخب از این هنرمند از 18 فروردین در گالری والی به تماشا در می‌آید و این نمایشگاه تا 29 فروردین در میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 72 ادامه دارد.

 

فردا: گالری فردا در نخستین نمایشگاه خود در سال جدید به سراغ عکاسی رفته و آثاری از پاشا هادیان با موضوع چهره‌های مطرح و معاصر آذربایجان را به نمایش درخواهد آورد. چهره‌های معاصر آذربایجان عنوان نمایشگاهی است که در آن هادیان آثار خود را که برگرفته از تصویر افراد مهم خطه آذربایجان است به نمایش می‌گذارد. در این نمایشگاه حدود 40 عکس از این هنرمند به نمایش در خواهد آمد. در این مجموعه عکس‌های از افرادی همچون ریزعلی خواجوی (دهقان فداکار)، سیف‌الله صمدیان، تهمینه میلانی، رضا ناجی، پریوش گنجی، فخرالدین فخرالدینی، یدالله امینی(مفتون)، ژاله آموزگار یگانه، یحیی شیدا، آیت الله مسلم ملکوتی، احمد عالی، چایی اوغلی،کریم باقری و …  به نمایش در خواهد آمد.

 

این نمایشگاه از هجدهم فروردین تا بیست و چهارم این ماه در گالری فردا برپا شده است و علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری فردا واقع در خیابان کریم‌خان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک دو واحد ۲ مراجعه کنند. 

 

خانه هنرمندان ایران: نمایشگاه عکس‌های یوهان بِومان با عنوان «پدران سوئدی» به کوشش انستیتو فرهنگ سوئد و بخش فرهنگی سفارت سوئد و با همکاری خانه هنرمدان ایران جمعه 18 فروردین ساعت 17 در محل خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

 

یوهان بِومان از عکاسان برجسته سوئد تاکنون جوایز گوناگونی را از آن خود کرده است که از جمله می‌توان به جایزه جهانی عکس‌های خبری، جایزه جهانی عکس سال، جایزه انجمن ملی عکاسان خبری، جایزه عکاسی یونیسف و.. اشاره کرد. نمایشگاه عکس‌های یوهان بِومان جمعه 18 فروردین ساعت 17 در گالری زمستان خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود و تا 25 فروردین میزبان علاقه‌مندان است.

 

پلتفرم ٢٨ : “لیفت-بیت” عنوان نمایشگاهی است که پلتفرم ٢٨ فصل بهار خود را با آن آغاز می‌کند. این گالری که قصد دارد فعالیت خود را با تمرکز بر تأثیر عصر دیجیتال بر پروسه طراحى و تولید اشیاء و آثار هنرى پی بگیرد، اولین برنامه خود را به “لیفت-بیت”، طرحى خلاق که براى اولین بار در نمایشگاه “دل موبیله” شهر میلان شهرت بسیارى کسب کرد، اختصاص داده است. این نمایشگاه ۱۸ فروردین افتتاح و تا ۲۵ فروردین در میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبى، بعد از تقاطع سمیه، کوچه بور بور، خیابان خاقانى، نبش بن بست روشن منش، پلاک ۲۸ ادامه دارد.

 

ادامه نمایشگاه های پیشین:

ایرانشهر: نمایشگاه گروهی مجسمه فارغ التحصیلان مجسمه‌سازی دانشکده هنر که با حمایت کورش گلناری جمع آوری شده تا 22 فروردین در گالری ایرانشهر در خیابان کریم خان ، خیابان شهید عضدی ، خیابان سپند ، پلاک 69 برقرار است.

 

موزه هنرهای معاصر تهران: نمایشگاه منتخب آثار موزه هنرهای معاصر تهران با عنوان “مسافران برلین و رم” تا خردادماه 96 در موزه هنرهای معاصر واقع در خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله دایر است.

 

لاله: ششمین نمایشگاه فروش آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران تا 28 فروردین ماه در گالری لاله واقع در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله،روبروی پارکینگ طبقاتی میزبان علاقمندان به هنرهای تجسمی است.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید