آخر هفته با تلویزیون

هنردستان: در اولین هفته پس از تعطیلات نوروز، تلویزیون با فیلم‌های ایرانی و خارجی به استقبال تعطیلات آخر هفته بهاری می‌رود.

 

به گزارش هنردستان، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن “در دل دریا”، “پنگوئن‌های آقای پاپر”، “نان شب”،” هوو”،” جبار برگشته”، “سریع و خشن 7″، “طوفان شش درجه”،” ول کن دستمو”، “حمله صفر روزه”، “کلونی”، “آدم‌کش”، “بره ناقلا”،” غذای دریایی”، “کیفر”،” روز درهای باز”، “رسم مانده”،” صدا‌ی سکوت”، “پاندای کنگ فوکار1 و 2″،” لبه تاریکی”، “شاید یک معجزه”، “سه زن در خانه”، “دوازده سال بردگی”، “تحفه هند”، ” حلال و حرام” و “چیزی نگو” پنجشنبه و جمعه 17 و 18 فروردین ماه از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

 

شبکه یک سیما

فیلم تلویزیونی” در دل دریا”  به کارگردانی ران هاوارد، جمعه 18 فروردین‌ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. داستان فیلم بر اساس یک رویداد واقعی در سال 1820 می‌باشد. جایی که ناخدا و خدمه‌ی یک کشتی صید موجودات دریایی گرفتار نهنگی غول پیکر شده و به مدت 90 روز در دریا اسیر این موجود می‌شوند.

در این فیلم سینمایی کریس همسورث و بنجامین واکر هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه دو سیما

انیمیشن سینمایی “پنگوئن‌های آقای پاپر” به کارگردانی‌ مارک واترز، جمعه 18 فروردین‌ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. داستان فیلم با بازی جیم کَری و کارلا گوگینو در مورد شش پنگوئنی است که مردی به نام پاپِر از پدرش به ارث برده است. آقای پاپر یک تاجر جوان است که از همسرش جدا شده و با دو فرزندش رابطه خوبی ندارد! او به خانه جدیدی نقل مکان کرده است که در منطقه‌ای سرد است، نامه‌ای از پدرش دریافت می‌کند که در آن نامه او صاحب شش پنگوئن شده است، پاپر از این ارثیه پدری خوشحال نیست و پنگوئن‌ها برای او دردسرساز هستند، روزی فرزندانش به خانه او می‌آیند و پنگوئن‌ها را می‌بینند و بسیار خوشحال می‌شوند. از این‌پس به خاطر وجود پنگوئن‌ها، بچه‌ها هر روز به دیدن پدر می‌آیند و با او بازی می‌کنند و رابطه خوبی بین آنها برقرار می‌شود. زمان می‌گذرد و پاپر که با فرزندانش رابطه خوبی برقرار کرده است، به همسرش پیشنهاد می‌دهد تا به خانه بازگردند.

فیلم تلویزیونی “نان شب” به کارگردانی هادی رحیمی، جمعه 18 فروردین ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. داستان این فیلم در مورد زندگی یک مکانیک سیار به‌نام همتی است که یک شب تا صبح روایت می‌کند. او در اتوبان و در حین انجام کار با افراد مختلفی مواجه می‌شود… سیروس همتی، قدرت الله ایزدی و کاظم افرندنیا بازیگران این فیلم هستند.

شبکه سه سیما

فیلم سینمایی “هوو” به نویسندگی و کارگردانی علیرضا داود نژاد، پنجشنبه 17 فروردین ساعت 10 از شبکه سه پخش می شود. این فیلم داستان عطا مرد میان سال و خوش گذرانی است که  همه امور اداری و مالی کارش را به همسرش سپیده واگذار کرده است. در جریان یک اختلاف میان سپیده با محمدرضا، دوست قدیمی عطا، محمدرضا نقشه عجیبی می کشد. او با دعوت از خواهرزاده اش مریم، او را سر راه عطا قرار می دهد. میان این دو که از گذشته همدیگر را می شناختند، علاقه ای به وجود می آید و این علاقه تا ازدواج پیش می رود. مریم در باغ پرتقال شمال ساکن می شود و عطا دور از چشم  همسرش ، به او سر می زند و …. رضا عطاران، علی صادقی، مریم کاویانی، سپیده اعطایی و رضا داود نژاد در آن بازی می کنند.

 

فیلم سینمایی “جبار برگشته” به کارگردانی رها کریشا جاگارلامودی، پنجشنبه 17 فروردین ساعت 15روانه آنتن شبکه سه خواهد شد. در خلاصه داستان آمده است : پلیس به دنبال ده نفر مامور دولتی است که هم زمان با هم ربوده شده اند. نه نفر از این لیست رها می شوند و یکی از آنها در شهر اعدام می شود. پلیس به دنبال علت و مسبب این قتل است که اطلاعاتی به دستش می رسد. فردی به نام جبار اعلام می کند که افراد دزدیده شده به شدت فاسد بوده‌اند و برای همین به مجازات رسیده‌اند. او اعلام می‌کند تا ریشه کن کردن رشوه و فساد دست از اقدامات خود برنمی دارد و ….. اکشای کومار، شروطی حسن و سانیل گروور از بایگران این فیلم سینمایی هستند .

 

فیلم سینمایی “سریع و خشن 7 ” به کارگردانی جیمز  ون محصول مشترک آمریکا و ژاپن در سال 2015 است که پنجشنبه 17 فروردین ساعت 24 روی آنتن شبکه سه قرار می گیرد. در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: در ادامه قسمت هفتم داستان برادر شا که در قسمت قبل توسط دومینیک و تیمش متوقف شد برای انتقام از دومینیک دست به کار می شود. آنها در می یابند که شا با دزدیدن یک هکر قصد دارد یک سامانه جاسوسی فوق سری را در دست بگیرد که با آن می تواند کارهای مخرب زیادی انجام دهد و … وین دیزل، پل واکر و دواین جانسن در فیلم سینمایی سریع و خشن 7 نقش آفرینی کرده اند.

 

فیلم‌ سینمایی “طوفان شش درجه” به کارگردانی دیک لاوری، جمعه 18 فروردین ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می شود. در خلاصه داستان فیلم با بازی توماس گیبسن، نانسی مک‌کوئن، چاندرا وست، بریان کلینسن، آمده است:  عظیم‌ترین طوفان قرن از غرب قاره آمریکا به سمت شرق می‌رود. گروهی سرمایه‌دار که با همکاری چند سناتور که انحصار برخی نیروگاه‌های تولید برق را در اختیار دارند با سوء مدیریت باعث می‌شوند درحین طوفان و قطع برق خسارات و تلفات بیشتری به مردم وارد شود و…

 

فیلم‌ تلویزیونی “ول کن دستمو” به کارگردانی مجتبی چراغعلی محصول 1388 است که جمعه 18 فروردین ساعت 15 از شبکه سه سیما پخش می‌شود . در خلاصه داستان فیلم با بازی سیروس گرجستانی، علی صادقی و نفیسه روشن آمده است: صابر یک زندانی  است که دوران محکومیت خود را به خاطر چک برگشتی اش در زندان می گذراند. دختر و دامادش به زندان می روند و از رئیس زندان خواهش می کنند، او را چند روز برای مراسم عروسی شان آزاد کند. رئیس زندان با وجود سنگینی پرونده، دو روز به صابر اجازه مرخصی می دهد. صابر به همراه یک مأمور به نام اکبری، از زندان خارج می شود تا …فیلم سینمایی حمله صفر روزه به کارگردانی ، جمعه 18 فروردین ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش می شود.

 

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی “کلونی” به کارگردانی جف رنفرو، پنجشنبه 17 فروردین ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما  روی آنتن می‌رود. در خلاصه داستان فیلم با بازی وین زگرس و لارنس فیشبرن آمده است: تمامی دنیا یخ زده و بازماندگان در یک پناهگاه زیرزمینی زندگی می‌کنند. اما موج جدیدی از سرما و یخبندان در راه است و آنها باید به مکان دیگری نقل مکان کنند اما مورد هجوم افرادی قرار می‌گیرند که حاضرند برای بدست آوردن غذای بیشتر همه را به قتل برسانند….

 

فیلم سینمایی “آدم‌کش” به کارگردانی هو شیائو شین، جمعه 18 فروردین ماه ساعت 21:30 از شبکه چهار روی آنتن میرود. داستان در قرن نهم در چین شروع می‌شود، زمانی که دو قدرت امپراتوری و نیروهای نظامی در ویبو در صلحی ناپایدار در چین زیست می‌کنند. دختری نزد استاد خود آموزش می‌بیند و به یک آدم‌کش حرفه‌ای تبدیل می‌شود اما احساسات زنانه او مانع انجام برخی از مسئولیت‌ها و مأموریت‌هایش می‌شود و استاد از او ناامید می‌شود. او باید مردی را بکشد که هم‌بازی کودکی او بوده و حالا همسرش نیز باردار است…. شو کی و چانگ چن بازیگران این فیلم هستند.

 

شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی “بره ناقلا “به کارگردانی مارک بورتون و ریچارد استارزاک، پنج شنبه 17 فروردین ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. در این فیلم با بازی جان اسپارکس خواهیم دید: وقتی که بره ناقلا تصمیم می‌گیرد تا یک روز به خود استراحت دهد و کمی خوش بگذراند، هیجانی بیشتر از آنچه که فکرش را می‌کرده است نصیبش می‌شود! ترکیبی از مزرعه‌دار، کاروان و یک تپه باعث می‌شود تا همه‌ی آنها به شهر بزرگ وارد شوند و این مسئولیت بره ناقلا است که همه را به طور امن به خانه‌ی سبزشان بازگرداند….

 

انیمیشن سینمایی “غذای دریایی” به کارگردانی آن هو گوه، جمعه 18 فروردین ماه ساعت 9 از شبکه پنج پخش می‌شود. در خلاصه داستان آمده است: یک گربه ماهی کوچک با یک نهنگ گوشتخوار دوست است. یک روز چند تخم گربه ماهی روی صخره‌ای مرجانی پیدا می‌کند و خوشحال می‌شود که اقوامش را دیده، اما دو ماهیگیر تخم‌ها را با خودشان می‌برند. در کف اقیانوس یک مارماهی درصدد فرمانروایی به اقیانوس و خوردن ماهی‌های بیشتر است. یک لاک‌پشت دانا به گربه ماهی می‌گوید که او می‌تواند خارج از آب نفس بکشد! گربه ماهی به خارج از آب می‌رود تا تخم‌های اقوامش را پیدا کند….

 

فیلم سینمایی “کیفر” به کارگردانی دنی دلا توره ، جمعه 18 فروردین ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. در این فیلم با بازی لوئیس توسار خواهیم دید: کارلوس رییس بانک است که با دو فرزندش و همسرش زندگی خوبی دارد یک‌روز که بچه‌هایش را می‌خواهد به مدرسه ببرد یک ناشناس تماس گرفته و به او می‌گوید که اگر هر کدام از آنها از ماشین پیاده شوند بمبی که در ماشین کار گذاشته منفجر خواهد شد…

 

فیلم سینمایی “روز درهای باز” به کارگردانی مارک ایوانز، جمعه 18 فروردین ماه ساعت 20:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. در این فیلم با نقش آفرینی استفن فری خواهیم دید: سه دوست قدیمی، رابرت یک پروفسور هنر و نقاشی، مایک مردی موفق در صنایع و الن یک کارمند بانک؛ هر یک با انگیزه‌ای مختلف و شخصی تصمیم می‌گیرند برای دزدیدن چند تابلوی نقاشی از بانک گنجینه آثار نقاشی با هم همکاری کنند….

 

شبکه شما

فیلم تلویزیونی “رسم مانده “به کارگردانی داود موثقی، پنج‌شنبه 17 فروردین‌ماه ساعت 13:30 از شبکـه شما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان آمده است: صمد، کشتی‌گیر منطقه از هر فرصتی برای تحقیر سهراب کشتی‌گیر پیشکسوت و محیط‌بان منطقه و پسرش مقصود استفاده می‌کند! او مقصود را به مبارزه با خود دعوت می‌کند، اما سهراب، مقصود کم‌تجربه را از این عمل باز می‌دارد. در ادامه علّت کینه‌ی صمد مشخص می‌شود؛ این‌که سهراب پدر قاچاقچی صمد را به زندان انداخته و او درگذشته است….حامد وحید، شهرام عبدلی و مهدی مطلبی بازیگران این تله فیلم هستند.

 

فیلم تلویزیونی “صدا‌ی سکوت” به کارگردانی رضا اسدی ، جمعه 18 فروردین ماه ساعت 23 از شبکـه شما پخش خواهد شد. داستان فیلم در مورد دکتر رضا رادفر حین عمل جراحی اسد چنگیزی که فردی خلافکار بوده و در عملیات پلیس گلوله خورده بیهوش می‌شود و اسد براثر سکته مغزی در جریان همان عمل جراحی می‌میرد. رضا که مدتی است دچار تلاطم روحی شده، با نظر شورای بیمارستان از انجام عمل جراحی معلق و مجوزش موقتاً لغو می شود اخیراً رضا چهره ی کسی را در رؤیاهایش می بیند. او با دنبال کردن موضوع به این شخص می رسد؛ طاها حیدری، کسی که از اسد چنگیزی شکایت داشته ،رضا حین مواجهه با طاها در می یابد که او غده ای کهنه در گردنش دارد که به دلیل مشکلات مالی قادر به عملش نبوده است و در فیلم تلویزیونی حسن جوهرچی، نیلوفر شهیدی و عبداله صادقی هنرنمایی کرده اند.

 

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی “پاندای کنگ فوکار1” به کارگردانی جان استیونسن و مارک آزبرن، پنج شنبه 17 فروردین‌ماه ساعت 20 از شبکـه کودک پخش خواهد شد. در این انیمیشن خواهیم دید: یک پاندای غریبه به نام پو آرزو دارد که استاد کونگ‌فو شود. هنگامی‌که پیش‌بینی می‌شود یک جنگجوی خطرناک به نام تای‌لانگ از زندان می‌گریزد؛ جشنی برپا می‌شود تا جنگجوی اژدها در آن برگزیده شود. استاد چیفو ابتدا سعی می‌کند این پاندا را به علت تنبلی از جنگجوی اژدها بودن منصرف کند و در این کار، گروه پنج آتشین (افعی، ببری، میمون، مانتیس و لک‌لک) که شاگرد اگوی هستند به استاد کمک می‌کنند اما…

 

انیمیشن “پاندای کونگ‌فو کار 2 “به کارگردانی جنیفر یو نلسون، جمعه 18 فروردین ماه ساعت 20 از شبکـه کودک پخش خواهد شد. نقش اصلی این داستان پو، پس از اینکه به عنوان جنگجو در قسمت قبل انتخاب شد به دنبال هویت و پدر و مادر اصلی خود می‌گردد. در این راه شاهزاده‌ای که قصد حکومت بر چین را دارد سد راه او می‌شود و پو باید این شاهزاده را شکست دهد….

 

شبکه افق

فیلم سینمایی “لبه تاریکی” به کارگردانی مارتین کمبل، جمعه 18 فروردین‌ماه ساعت 10 از شبکه افق پخش خواهد شد. در این فیلم خواهید دید: تنها دختر توماس که از ماموران پلیس بین‌الملل است، در مقابل منزل پدرش مورد هدف گلوله عده‌ای ناشناس قرار می‌گیرد و کشته می‌شود و توماس تصمیم می‌گیرد خود پرونده این قتل را در بوستون به‌دست بگیرد و قاتل را شناسایی نماید. او متوجه می‌شود دخترش آلوده به مواد رادیو اکتیو بوده زیرا در یک سازمان تولیدات هسته‌ایی مشغول بکار و از محققان و دانش‌پژوهان آن سازمان بوده است. توماس با اطلاعاتی که از نامزد اما به دست میآورد میخواهد تا راز این قتل را پیدا کند؛ او در مییابد که فعالیت‌های این سازمان زیر نظر دولت آمریکا برای ساخت سلاح‌های هسته ای و صادر کردن آنها به کشورهای اروپایی است.

 

در این فیلم سینمایی مل گیبسن، ری وینستن و دنی هوستن، ایفای نقش کرده‌اند.

 

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی “شاید یک معجزه”، “سه زن در خانه” و “دوازده سال بردگی” پنجشنبه 17 فروردین ماه ساعت 11، 19، 21:30 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

 

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی “تحفه هند”،  “حلال و حرام” و “چیزی نگو” جمعه 18 فروردین ماه ساعت 11،  17:15 و 21:30 از شبکه نمایش پخش می شود.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید