دو جایزه فستیوال فیلم «نهج» کربلا به سینمای ایران رسید

هنردستان: جایزه بزرگ جشنواره بین المللی فیلم «نهج» به فیلم «نشانه ها» به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه کنندگی میترا روحی منش و جایزه بهترین انیمیشن نیز به مونا شاهی از ایران اهدا شد.

 

به گزارش هنردستان، در آیین اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه «نهج» که چهارشنبه شب ۱۶ فروردین ماه در سالن همایش های مدینة الحسین شهر کربلا برگزار شد هیات داوران جایزه اول جشنواره (جایزه بزرگ جشنواره) را به فیلم «نشانه ها» از ایران اهدا کردند. همچنین انیمیشن «پسرک» ساخته مونا شاهی نیز موفق به دریافت جایزه بهترین انیمیشن شد.

 

محمدحسین مسیح پور دستیار کارگردان فیلم «نشانه ها» به نمایندگی از فیلم نشانه ها جایزه اصلی جشنواره را دریافت کرد.

 

جشنواره بین‌المللی فیلم و مستند «نهج» توسط شبکه تلویزیونی «کربلا» وابسته به آستان مقدس سیدالشهدا(ع) از ۱۲ الی ۱۶ فروروین در کربلای معلا برگزار ‌شد.

 

«نشانه ها» داستان پدر و دختریست که رابطه ای معنوی با درختان جنگل برقرار کرده اند، آنها نادیدنی هایی را می بینند که از آزردگی طبیعت می گویند.

 

فیلم‌های حاضر در این جشنواره از سی کشور جهان و در دو عرصه اندیشه حسینی و حقوق بشر و «درستکاری و امانتداری در خدمت به مردم» شرکت کردند.

 

این جشنواره در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد و نخستین دوره آن در تاریخ ۲۰/۳/۲۰۱۵ میلادی برابر با (۲۹/۱۲/۱۳۹۳) هجری شمسی بود. نگاه جشنواره به سینما به گونه ای است که پیام آور وحامل رسالتی انسانی است که وظیفه آن بنای زندگی انسانها بر أساس کرامت و خوشبختی است.

 

از مهمانان ایرانی جشنواره می توان به حبیب ایل بیگی، احمدرضا درویش، محمود پاک نیت و… اشاره کرد. همچنین اسماعیل براری فیلمساز ایرانی از اعضای هیات داوران جشنواره بود.

 

منبع: مهر

امتیاز دهید
سینما

10 فیلم کوتاه اکران آنلاین میشود

انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری فیلیمو 10 فیلم کوتاه «صراحی»، «جونده»، «مونولوگ»، «عروسی مسلم»، «تکلیف»، «استخوان»، «دریازدگی»، «هستی»، «سکوت» و «دوچرخه‌ها، پدرها، سیگارها» را

ادامه مطلب »