استقبال ستاره های سینمای جهان از موزه ارگانیک لانزاروته

هنردستان: یک موزه طبیعی در آمریکای جنوبی به مقصد گردشگری پربازدیدی برای ستاره های سینما تبدیل شده است.

 

به گزارش هنردستان، موزه ارگانیک لانزاروته مدتی است پس از کاربری های مختلف به عنوان مکانی  که ستاره های سینما را به خود می کشاند شهرت یافته است. 

منطقه لانزاروته جزء مکان هایی است که به کوهستان، سنگ های زیبای طبیعی، سنگ های آتشفشانی، غارهای بی نظیر و هزارتوهای طبیعی خود می نازد. سنگ های مذاب که در گذشته فوران آتش فشان شکل و فرم خاصی را به این منطقه بخشیده و فرم زیبایی در دامنه کوه ها را به صورتی ارگانیک و طبیعی خلق نموده است.  اما این مکان زمانی حائز اهمیت شد که عمر شریف بازیگر شهیر مصری هالیوود پا به این مکان گذاشت. عمر شریف اوایل دهه 70 به کوهستان لانزاروته آمد و علاقه او به این مکان باعث شد تا این محدوده را با هزینه ای بالا صاحب شود.  وی از این مکان به عنوان تفرجگاه زمستانه خود استفاده می کرده است. 

 

سال 1989 دو معمار به نام دومینک فان از آلمان و بئاتریس ون هوف از اروگوئه این مکان را خریدند و توسعه آن برای ساخت یک خانه را آغاز کردند. این دو فرد با هنرمندان محلی و افراد بومی مشاوره طولانی داشته اند تا از بهترین عناصر برای طراحی خود بهره مند شوند و هیچگونه تغییری در توپوگرافی و اقلیم ایجاد نکنند.

 

اکثر متریال ساخت خانه توسط مواد ارگانیک و طبیعی پوشیده شده است. به عنوان مثال غارها توسط چوب قایق و کشتی های فرسوده پوشیده شده و به یک اتاق خواب دنج و زیبا تبدیل شده است.

 

پوشش گیاهی به کار رفته در این اقلیم شامل کاکتوس، نخل و عود است که مابین سنگ ها و هر جایی که زمین خالی وجود داشته تعبیه شده  است. شیشه، بتن و سنگ ریزه در جهت تکمیل فرایند ساخت عرصه ها و فضایی مانند استخر به کار رفته اند. فرم اصلی مکان با وجود اضافه شدن متریال های مدرن تغییر نکرده است.

 

این مکان برای چندین سال به عنوان اقامتگاه ستارگان و هنرمندان سینما مورد استفاده قرار می گرفته است.

موزه ای در قلب کوه

موزه ای در قلب کوه

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید