آغاز کاوش شهر جرجان پس از وقفه 5 ساله

‌هنردستان : مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر باستانی جرجان از آغاز کاوش‌های باستان‌ شناسی در شهر باستانی جرجان پس از 5 سال وقفه خبر داد.

 

به گزارش هنردستان، حمید عمرانی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: 7 میلیارد ریال اعتبار توسط از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جهت آزادسازی حریم شهر باستانی جرجان اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه پس از ایام نوروز، کاوش شهر باستانی جرجان آغاز می‌شود، افزود: سایت موزه باستی این شهر با ایجاد سقف روی کارگاه‌های کاوش راه‌اندازی و علف‌های داخل کارگاه کاوش پاکسازی و آجرهای داخل آن برای افزایش بازدیدکنندگان و گردشگران مرمت شود.

عمرانی، نظارت و کنترل ساخت و سازهای شهری و روستایی، ساماندهی بانک سفال استان و حفاظت و نگهداری محوطه و کارگاه‌های کاوش را از برنامه‌های آینده پایگاه میراث فرهنگی شهر باستانی جرجان عنوان کرد.

وی ابراز امیداوری کرد، با تخصیص اعتبار جدید بتوان آثار دیگری از شهر باستانی جرجان که دارای اسرار عجیب است را کشف و نقشه حریم این شهر را نیز بازنگری کرد.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر باستانی جرجان خاطرنشان کرد: در تعطیلات نوروز امسال، 4 هزار و 244 نفر از این مجموعه بازدید کردند.

منبع : ایسنا

امتیاز دهید