نمایندگان مردم با ظرفیت‌های صندوق احیا آشنا می‌شوند

هنردستان : مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از آثار تاریخی از برگزاری نمایشگاه تخصصی این مجموعه در  و با هدف آشنا کردن آن‌ها با ظرفیت‌های این صندوق خبر داد.

 

به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط عمومی صندوق احیا و بهره‌برداری از آثار تاریخی، محمدرضا پوینده گفت: صندوق احیاء با هدف آشنایی نمایندگان مجلس با ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی بناهای تاریخی و ساز و کار واگذاری آنها به بخش خصوصی از طریق این صندوق، اقدام به برگزاری نمایشگاه در مجلس شورای اسلامی می‌کند.

وی افزود: برای برگزاری این نمایشگاه اطلاعات و آمارهای مرتبط با احیاء بناهای تاریخی کشور از ۳۱ استان احصاء و جمع آوری شده و به نمایندگان مجلس ارائه می‌شود.

او با بیان این‌که در این نمایشگاه وضعیت بناهای تاریخی، قبل و بعد از مرمت و واگذاری به بخش خصوصی و بهره برداری از آنها نیز نمایش داده می‌شود تا تصویر روشن‌تری از تاثیر مثبت بهره‌برداری از بناهای تاریخی توسط بخش خصوصی برای نمایندگان مجلس ایجاد شود، تاکید کرد: صندوق احیاء در همین زمینه فهرست کاملی از بناهای واگذار شده و همینطور اماکنی که در انتظار واگذاری به بخش خصوصی هستند را نیز در اختیار نمایندگان قرار می‌دهد، چون نمایندگان مجلس به عنوان وکلای مناطق مختلف کشور می‌توانند نقش به سزایی در ایجاد ارتباط با بخش خصوصی و ترغیب آن به سرمایه گذاری در بناهای تاریخی و توجیه مزایای این نوع از سرمایه گذاری داشته باشند. 

به اعتقاد رئیس هیات مدیره صندوق احیاء، در کنار این موضوع، مجموعه مجلس می‌تواند با کسب اطلاع بیشتر نسبت به مزیت‌های این حوزه و البته مشکلات فعلی آن، در زمینه تصویب و اصلاح قوانین مرتبط با این بخش اقداماتی را انجام دهد که منجر به برداشته شدن قدم‌های بزرگی در حوزه احیاء بناهای تاریخی و صنعت گردشگری کشور شود.

وی گفت: با توجه به نیاز جدی کشور به تقویت اقتصاد درون‌زا و کاهش وابستگی درآمدها به نفت، تقویت صنعت گردشگری به عنوان یکی از بزرگترین مزیت‌های سرزمینی ایران، یک ضرورت اساسی است که برگزاری این نمایشگاه با هدف آشنایی بیشتر نمایندگان محترم مجلس می‌تواند زمینه تمرکز بیشتر بر رونق کسب و کار این حوزه در قوه مقننه را ایجاد کند. 

پوینده اضافه کرد: امیدواریم برگزاری نمایشگاه صندوق احیاء در مجلس نقطه شروع قدرتمندی برای همکاری‌های بیشتر بین دولت و مجلس در این زمینه باشد.

براساس این گزارش؛ این نمایشگاه، نخستین نمایشگاه تخصصی مربوط با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که از بدو تاسیس این سازمان در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

منبع : ایسنا 

امتیاز دهید