ارائه اطلاعات ۹۲هزار کتاب خارجی نمایشگاه تهران

هنردستان : مشخصات بیش از ۹۲هزار عنوان از کتاب‌های خارجی عرضه‏‌شده در بخش بین‏‌الملل سی‏‌امین نمایشگاه کتاب تهران روی سایت انجمن فرهنگی ناشران بین‌المللی ایرانیان قرار گرفت.

 

به گزارش هنردستان ، در این  سایت به نشانی  www.anjomannasheran.com امکان جست‌وجوی پیشرفته و موضوعی این کتاب‏‌ها با کلیدواژه‎های مختلف و با توجه به عنوان کتاب، نام نویسنده، نام ناشر، سال انتشار و موضوعات مختلف فراهم شده است. امکان دانلود فهرست این کتاب‏‌ها و همچنین نتایج جست‌وجو در قالب فایل اکسل نیز  فراهم شده تا علاقه‌مندان به راحتی بتوانند اطلاعات کتاب‌های مورد نیاز خود را به همراه نام کارگزار و عرضه‌کننده آن ذخیره و در صورت نیاز نسبت به تهیه آن‌ها اقدام کنند.

با توجه به این‌که هنوز نرخ ارز از طرف نمایشگاه اعلام نشده است، بهای کتاب‏‌ها به صورت موقت بر اساس قیمت ارزی روی این سایت آمده است تا در ایام برپایی نمایشگاه بهای ریالی کتاب‏‌ها اعلام شود.

بررسی اطلاعات کتاب‌های عرضه‎شده نشان می‌دهد از این تعداد عنوان، بالغ بر ۸۷هزار عنوان کتاب لاتین و نزدیک به ۷۰۰۰ عنوان کتاب عربی است و در حوزه کتاب‌های لاتین نزدیک به ۴۸هزار عنوان از کتاب‌های منتشرشده مربوط به سه سال اخیر و سال ۲۰۱۷ هستند. به لحاظ موضوعی  نیز حوزه علوم انسانی با بیش از ۳۳هزار عنوان بیشترین حجم کتاب‌های لاتین را داراست. سپس به ترتیب حوزه‌های هنر با بیش از ۱۵هزار عنوان، پزشکی با بیش از ۱۲هزار عنوان، علوم‌پایه و فنی و مهندسی هریک با بیش از ۱۱هزار عنوان و کتاب‌های مرجع و دایرة‌المعارف‌ها با بیش از ۱۰۰۰ عنوان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 کتاب‌های عربی نیز به لحاظ موضوعی عمدتاً در حوزه علوم انسانی بوده و حوزه‌های موضوعی مختلفی مانند فقه، تاریخ، ادیان، ادبیات عرب، معاجم و اطالس، تفسیر و… را پوشش می‌دهند.

 برای هریک از کتاب‌های لاتین و عربی حداقل ۱۰درصد تخفیف درنظر گرفته شده و در برخی موارد تخفیف‌های بسیار بالاتری نیز برای عناوین خاصی اعمال شده است.

تقریباً تمامی کتاب‌‏هایی که اطلاعات آن‌ها روی سایت انجمن فرهنگی ناشران  بین‏‌المللی ایرانیان بارگذاری شده، متعلق به ناشرانی خارجی است که عضو این انجمن هستند.

سی‌امین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران  از ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت‌ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‏‌شود.

منبع : ایلنا 

امتیاز دهید