مرده ها حرف می زنند

هنردستان : اجرای نمایش اگر یک روز دیگر زنده بودم از فردا در تیاتر گندم آغاز می شود.

 

از فردا 21 فروردین ماه نمایش “اگر یک روز دیگر زنده بودم” نوشته و کار مهدی راستی اجرای خود را در تیاتر گندم- تماشاخانه پرویز پرستویی آغاز می کند.

این نمایش داستان چند مرده است که به دلیل نبش قبر روحشان سرگردان شده است و حالا در نمایش از آرزوی خود برای بازگشتن به زندگی حتی برای یک روز می گویند. بازگشتی که به واسطه آن بتوانند اشتباهات خود را جبران کنند. این واگویه ها تماشاگران را با زندگی، طبقه اجتماعی و روحیات این آدمها آشنا می کند و حسرت آنها را در زندگی که حسرت بسیاری از انسانها غرق شده در روزمره است را افشا می گرداند. 

“اگر یک روز دیگر زنده بودم” که مضمون آن حسرت است و عدم توجه به حضور همیشگی مرگ در زندگی، سبکی فراواقعگرا یا سورئالیستی دارد.

مهدی راستی که علاوه بر بازیگری، کارگردانی و تهیه کنندگی تئاتر در حوزه موسیقی هم فعالیت می کند تا به حال چند ترانه به عنوان خواننده منتشر کرده است.

در نمایش “اگر یک روز دیگر زنده بودم” بازیگرانی چون  آرمین اسحاق محمدی، بهنوش فرهودی، پریسا زارع، حنانه محمودی، میترا پوررمضان، مهدی راستی، نازنین چزانی شراهی به ایفای نقش می پردازند و همچنین امید کاظم خواه، زینب سادات موسوی، سعید بابایی، فرناز حسن زاده، فرشته حسن زاده، فرناز خرمی به عنوان اجراگران فرم در نمایش حضور دارند. همچنین مریم بابائی طراحی صحنه این نمایش را بر عهده دارد.

نمایش اگر یک روز دیگر زنده بودم که از 21 فروردین اجرای خود را آغاز می کند هر روز به جز شنبه ها ساعت 19 اجرای خود را در موسسه فرهنگی هنری گندم (تیاتر گندم)- تماشاخانه پرویز پرستویی آغاز خواهد کرد.

منبع : هنرآنلاین 

امتیاز دهید