تغییر زمان برگزاری نخستین جایزه هنری قلب تهران

هنردستان :زمان برگزاری نخستین جایزه هنری قلب تهران از اردیبهشت‌ به خرداد سال جاری تغییر کرد.

 

به گزارش هنردستان، با توجه به برگزاری تورها و کارگاههای آموزشی جایزه قلب تهران و درخواست هنرمندان برای فرصت بیشتر برای شرکت در این جایزه، شورای دبیران، زمان برگزاری نخستین جایزه هنری قلب تهران را به خرداد ماه امسال تغییر داد.

نخستین جایزه هنری قلب تهران که قرار بود اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شود، خردادماه در مدرسه دارالفنون برگزار خواهد شد و با توجه به تغییر زمان برگزاری این جایزه مهلت ثبت نام و فرستادن آثار تا صبح روز 23 اردیبهشت ماه تمدید شد.

نخستین جایزه هنری قلب تهران در رشته های عکاسی، آگهی دیواری(پوستر)، تصویرگری و کارتون خردادماه امسال برگزار خواهد شد  و علاقه مندان و هنرمندان می توانند تا 23 اردیبهشت ماه در سایت جایزه به نشانی www.tehranfestival.com  ثبت نام کنند و آثار خود را بفرستند.

شهرداری منطقه 12 تهران نخستین جایزه هنری قلب تهران را در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می کند. بخش اصلی با عنوان قلب تهران و با موضوعات گردشگری، بازار (بافت تاریخی و قطب اقتصادی)،  منطقه 12؛ محور ادیان و سنت های آیینی، منطقه 12 در آیینه تاریخ (به تصویر کشیدن وقایع و روایت‌های تاریخی قلب تهران) برگزار می شود. بخش ویژه با عنوان نام آوران قلب تهران است که در این دوره و در واکنش به رویداد و حادثه‌ی تلخ “ساختمان پلاسکو” و ابراز رشادت جمعی از جانفشانان به موضوع «آتش نشانان» اختصاص دارد.

 منظور از نام آوران در جایزه هنری قلب تهران، مردان و زنانی هستند که در حیطه اجتماعی، فرهنگی، هنری و کسب و کار برای ایجاد یک جامعه‌ی پویا و سالم تلاش می کنند و تاثیرات اجتماعی ماندگاری در شهر از خود به جای گذارده‌اند. متقاضیان می توانند در بخش اصلی در هر رشته عکاسی، آگهی دیواری(پوستر)، تصویرگری و کارتون حداکثر سه اثر و در بخش ویژه در هر رشته یک اثر را برای این جایزه ارسال کنند.

 برگزیدگان اول تا سوم بخش اصلی در هر رشته دیپلم افتخار و به ترتیب جایزه نقدی 50، 40 و 30 میلیون ریالی دریافت می کنند و به برگزیده اول هر رشته مدال قلب تهران نیز اهدا می شود. در بخش ویژه نیز به یک برگزیده هر رشته مدال قلب تهران، دیپلم افتخار و جایزه نقدی 50 میلیون ریالی اهدا خواهد شد.

نخستین جایزه هنری قلب تهران به مناسبت دویست و سی امین سال پایتختی تهران  خردادماه به همت شهرداری منطقه  12تهران برگزار می شود. هدف از این رویداد فرهنگی، هنری ایجاد انگیزه برای تولید معنا و مفهوم توسط علاقه‌مندان و هنرمندانی است که نسبت به موضوع شهر تاریخی تهران، شهرنشینی و ویژگی های این کلان شهر با تمرکز بر محدوده‌ی منطقه‌ی دوازده شهرداری گرایش دارند. آثار نهایی، حاصل کار هنرمندانی خواهد بود که از منظر رویکرد فردی خویش به ویژگی های منحصر بفرد روابط متقابل انسان و محیط شهری، جاذبه های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی تهران معاصر و آثار عهد ناصری خواهند پرداخت.

دبیر نخستین جایزه هنری قلب تهران مسعود زنده روح کرمانی است و بهرام کلهرنیا (پوستر)، علی هاشمی شهرکی(تصویرگری)، محمدمهدی رحیمیان(عکاسی) و مسعود شجاعی طباطبایی(کارتون) شورای دبیران این جایزه هستند.

منبع : فارس 

امتیاز دهید