آثار «ندا دایی‌غفاری» در نمایشگاه «خالی گسترده» به نمایش درمی‌آید

«خالی گسترده» عنوان پنجمین نمایشگاه نقاشی انفرادی ندا دایی‌غفاری است که از 21 مردادماه تا یکم شهریورماه در گالری والی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی گالری والی، ندا دایی‌غفاری گفت: من نقاشی را از 18 سالگی و از کلاس‌های آزاد شروع کردم و با این‌که در دانشگاه در رشته مدیریت تحصیل می‌کردم، با توجه به علاقه‌ام تصمیم گرفتم که با ادامه تحصیل در رشته نقاشی در مقطع کارشناسی ارشد، به صورت جدی و حرفه‌ای تمرکزم را روی نقاشی بگذارم.

او افزود: چون معتقدم ما انسان‌ها به این جهان می‌آییم و تنها ردی از ما به جا می‌ماند، از این‌رو سال‌هاست با این‌که نقاشی فیگوراتیو می‌کشم اما در این نقاشی‌ها انسان حضور ندارند، بلکه تنها رد به‌جامانده از آن‌ها را روی بوم به تصویر می‌کشم.

این هنرمند نقاش ادامه داد: در این مجموعه 11 نقاشی که با تکنیک اکرولیک در ابعاد 100 در 120 خلق کرده‌ام به نمایش درمی‌آید.

«فرین بنکدار» مدیر گالری والی نیز گفت: ندا دایی‌غفاری از جمله هنرمندان حرفه‌ای و خوش‌آتیه است و در نقاشی‌هایش به خوبی موضوع جای خالی انسان پرداخته و از تکنیک خوبی برای خلق ایده‌هایش برخوردار است و به دلیل نوع نگاهش به نور، آرامش خاصی در آثارش موج می‌زند.

دایی‌غفاری در استیتمنت نمایشگاهش نوشته:«نمود دنیای واقعی در خلق اثر هنری پایه و اساس هنر فیگوراتیو است و زندگی روزمره بخشی از دنیای واقعی‌ست. در طول زمان آن‌چه مردم در زندگی روزمره خود انجام می‌دهند به صورت خودکار اتفاق می‌افتد؛ اعمال، افکار یا احساساتی که در زندگی فرد به‌طور معمول و روزانه جاری‌ست بخشی عمده از زندگی روزمره و از ویژگی‌های محیط است. یک‌سوم زندگی انسان که در خواب می‌گذرد، ردپایی‌ست از نهفته‌ترین لحظات و احساسات انسانی. آبراهام مازلو یکی از خصیصه‌های بارز افراد شکوفا را تمایل به خلوت‌گزینی و تنهایی معرفی می‌کند، ولی آن‌چه این‌جا مد نظر است احساس تنهایی است. احساس تنهایی غیر از تنهایی‌ست و دارای تبعات منفی فراوانی‌ست. این حس، قدمتی برابر با حیات انسان دارد و گاه آن را وجهی طبیعی از زندگی انسان و حاصل آگاهی او از غربت خود در جهان و مرگ محتوم او در نظر گرفته‌اند. عزلت و انزوا از قوای روحی و فکری می‌کاهد و اگر مانند حبسی اجباری و متمادی باشد، سخت‌ترین مکافات و رنج‌آورترین عذاب‌هاست. به عقیده «هنری مور» عقده انزوای ساده به صورت میل به بودن در مکان‌های کوچک،گرم و تاریک که امن و پرت باشد تجربه می‌شود. این مجموعه حاصل چندین سال مکاشفه و تلاش است.

ندا دايی‌غفارى متولد ١٣٦٤، فارغ‌التحصيل کارشناسی ارشد نقاشى و عضو انجمن نقاشان ايران است. او تاکنون پنج نمایشگاه انفرادی در گالری والی و شنگرف برپا کرده و آثارش در نمايشگاه‌ها و رویدادهای گروهی در خط سفید، بلغارستان، صد اثر صد هنرمند، حراج ايتاليا Salerno ٢٠٢٠، رقابت بين‌المللى ميلان ٢٠٢٠، نمایشگاه بين‌المللى تابستانه لندن ٢٠٢٠، نمايشگاه گروهى آبستره ٢٠٢٠، زمان هنر، خانه هنرمندان ایران و موزه قصر به نمایش درآمده است.

گالری والی همه‌روزه جز روزهای شنبه‌ها از ساعت 12 تا ساعت 20 در نشانی میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک 72 میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)