کیت بلانشت در ونیز رهبر ارکستر می‌شود

«کیت بلانشت» با فیلمی که تاد فیلد پس از ۱۶ سال ساخته، در نقش یک رهبر ارکستر به جشنواره ونیز ۲۰۲۲ می‌رود.

بنا بر گزارش سایت هنردستان به نقل از هالیوود ریپورتر،«کیت بلانشت» به زودی در نقش یک رهبر ارکستر شوریده در اولین فیلمی که تاد فیلد پس از ۱۶ سال ساخته است، دیده می‌شود.

فیلم «تار» با نقش‌آفرینی کیت بلانشت به زودی برای اولین‌بار در جشنواره فیلم ونیز به نمایش درمی‌آید.

بلانشت ـ بازیگر برنده‌ی اسکار ـ در این فیلم نقش «لیدیا تار» را بازی کرده؛ یک رهبر ارکستر که یکی از بهترین‌ها و اولین رهبر ارکستر زن تاریخ آلمان است.

تریلرهای فیلم که تاکنون منتشر شده‌اند، بلانشت را در نقش زنی نشان می‌دهند که با شور در حال رهبری ارکستر است و از کنترل خارج می‌شود و احتمالاً باید به زودی به نقطه شکست برسد.

بازیگران مکمل فیلم نینا هاس، نومی مرلانت، سوفی کاور، جولیان گلاور و مارک استرانگ هستند.

موسیقی این فیلم را «هیلدور گودنادوتیر» آهنگساز «جوکر» ـ اولین آهنگساز زنی که برنده جایزه اسکار،گلدن گلوب و بفتا برای بهترین موسیقی فیلم شد ـ ساخته است.

تاد فیلد علاوه بر کارگردانی این اثر، فیلم‌نامه را هم نوشته و تهیه‌کننده‌ی آن بوده است. او با فیلم‌های قبلی‌اش «در اتاق خواب» و «کودکان کوچک » ۸ نامزدی اسکار را کسب کرد.

این کارگردان با اولین فیلمش «در اتاق خواب» به رودروشدن پدر و مادرها با مرگ فرزندشان در یک حادثه پرداخت و با فیلم «بچه‌های کوچک» توجه منتقدان را جلب کرد. او تجربه‌ی بازیگری نیز داشته و در «چشمان کاملاً بسته» و «فراموش‌نشدنی» مقابل دوربین رفته است.

فیلد از سال ۲۰۰۶ که «بچه‌های کوچک» را ساخت، فیلم دیگری نساخت، هرچند نام او در ارتباط با چند پروژه‌ی ساخته‌نشده مثل «اعتقاد به خشونت» با بازی دنیل کریگ و «آخرین زندانی جنگ آمریکا» با اقتباسی از مقاله مایکل هستینگ مطرح شده بود.

جشنواره‌ی ونیز ۲۰۲۲ از ۳۱ آگوست تا ۱۰ سپتامبر (٩ تا ١٩ شهریور ١۴٠١) برگزار می‌شود و فیلم «تار» روز هفتم اکتبر اکران خود را شروع می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)
رادیو و تلویزیون

پخش سریال «مرداب» آغاز شد

صبح امروزپخش سریال «مرداب» اثر جدید برزو نیک‌نژاد از فیلم‌نت آغاز شد. به گزارش روابط‌عمومی فیلم‌نت، همزمان با انتشار قسمت اول از سریال «مرداب» پوستر

ادامه مطلب »