تحقق یک رویا در گروه سینمایی هنر و تجربه

اگر سینما یک جا بماند موجب مرگ و انحطاط است

مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «درخت خاموش» محصول سینمای ایران و ترکیه با حضور سازندگان فیلم، اهالی رسانه، هنرمندان و شخصیت‌های فرهنگی توسط گروه سینمایی هنر و تجربه در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.

بنا بر گزارش سایت هنردستان به نقل از روابط‌عمومی فیلم، در ابتدای این مراسم و پیش از نمایش فیلم «درخت خاموش» علی نوری‌اسکویی تهیه‌کننده فیلم گفت: از حضور شما دوستانی که امروز در این جمع حضور دارید متشکرم و خوشحالم که بعد از 43 سال، می‌توانیم اولین اکران یک فیلم سینمایی ترکیه‌ای را روی پرده سینمای ایران داشته باشیم. همچنین از گروه هنر و تجربه تشکر می‌کنم که جسارت به خرج دادند و این فیلم را اکران کردند و این کارشان برایم قابل تقدیر است.

او با اشاره به اهمیت نمایش آثار سینمایی در کشورهای دیگر، افزود: من اعتقاد دارم همان‌طور که فیلم‌های سینمای ایران برای ما عزیز هستند و دوست داریم مردم کشورهای دیگر آن‌ها را ببینند، فیلم‌سازان کشورهای دیگر هم خواستار چنین تجربه‌ای هستند. این جریان مانند خونی است که با تپش در حرکت است و اگر سینما یک جا بماند موجب مرگ و انحطاطش می‌شود. همان‌طور که دوست داریم آثار سینمایی ایرانی در دنیا دیده بشود، نیاز داریم فیلم‌های سینمایی دنیا را هم در کشورمان ببینیم.

او با تشکر از عوامل فیلم «درخت خاموش» گفت: باید از مصطفی خرقه‌پوش تدوین‌گر فیلم، مجید شیخ‌انصاری که متواضعانه مشاور هنری این فیلم بود و مجید مجیدی که پدرانه در کنار ما بود تشکر ویژه‌ای بکنم.

در ادامه «فایسال سویسال»،کارگردان ترکیه‌ای فیلم گفت: من از سال 2003 که به ایران آمدم تا فوق‌لیسانس سینما بخوانم، رویایی داشتم که فیلمی بسازم که روبه‌روی تماشاگران نجیب ایران نمایش داده بشود. اکنون بعد از 18 سال این فیلم ساخته شد و رویای من به حقیقت پیوست. بسیار خوشحالم که این فیلم که تولید مشترک ایران و ترکیه است، در محافل بین‌المللی نیز جوایزی کسب کرده است.

این کارگردان ادامه داد: مردم ایران و ترکیه فرهنگ و اعتقادات مشترکی دارند و با این دیدگاه مشترک، فیلم‌های بهتر و قوی‌تری می توان ساخت. امیدوارم این همکاری مشترک به این فیلم ختم نشود و ادامه‌دار باشد.

در ادامه،«کوبرا کیپ»، بازیگر نقش مکمل زن فیلم سینمایی «درخت خاموش» گفت: خوشحالم که اینجا هستم و این اولین‌بار است که به ایران می‌آیم و این فیلم را اینجا در کنار شما می‌بینم. امیدوارم از آن خوش‌تان بیاید.

همچنین سردار اورچین، بازیگر این فیلم گفت: خوشحالم که این‌جا در کنار شما هستم و این فیلم را با شما می‌بینم. ایران کشوری است که فرهنگ و ادبیات غنی و تجربه‌های دیرین دارد و از این همکاری میان دو کشور بسیار خوشحالم.

«دریا اورس»، سفیر ترکیه در ایران هم در این مراسم گفت: حضور شما در این سالن سینمایی برای ما خوشحال‌کننده است. من امشب را به عنوان شبی ویژه به یاد خواهم داشت. از همه عوامل و دوستانی که از فیلم حمایت کردند ممنونم و امیدوارم بعد از این هم در ادامه فعالیت‌های فرهنگی مشترک ایران و ترکیه آثار جدیدی داشته باشیم و قدر و قیمت این دوستی و برادری دوطرفه را بدانیم.

در این مراسم، چهره‌هایی همچون مجید مجیدی، علیرضا تابش، هوشنگ گلمگانی، عباس یاری،کامران رسول‌زاده، اتابک نادری، مرتضی علی‌عباس‌میرزایی، رائد فریدزاده، ستاره حیدرآبادی و جمعی از اهالی رسانه ایرانی و ترک در این مراسم حضور داشتند.

اکران فیلم سینمایی «درخت خاموش» از روز یکشنه 13 شهریور در گروه سینمایی هنر و تجربه آغاز شده و قرار است نشست نقد و بررسی این فیلم روز دوشنبه 14 شهریور ساعت 18 در پردیس سینمایی چارسو با حضور سازندگان فیلم برگزار بشود.

5/5 - (1 امتیاز)