سه اثر ایرانی درهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم پکن

هنردستان : هفتمین جشنواره بین المللی فیلم پکن در حالی از روز جمعه هفته جاری در پایتخت چین آغاز می شود که آثار سه کارگردان ایرانی در بخش رقابتی و غیررقابتی آن نمایش داده می شود.

 

به گزارش هنردستان ، در بخش رقابتی این جشنواره، فیلم «آبجی» به کارگردانی مرجان اشرفی زاده و فیلم های «فروشنده» و «اژدها وارد می شود» به ترتیب به کارگردانی اصغر فرهادی و مانی حقیقی در بخش غیر رقابتی نمایش داده خواهند شد.
در بخش رقابتی این جشنواره 15 فلیم از کشورهای مختلف حضور دارند که فیلم «آبجی» نیز یکی از فیلم های برگزیده برای نمایش در این بخش است.
گفتنی است، داوران و کارشناسان حاضر در جشنواره بعد از پنج دور گزینش کردن و بررسی 424 اثر ارسال شده از ۱۹ کشور جهان، در نهایت ۱۳ فیلم خارجی و ۲ فیلم چینی را برای حضور در بخش رقابتی معرفی کرده اند که فیلم مرجان اشرفی زاده یکی از آنها است.
فیلم «آبجی» برای کسب عنوان برتر این بخش می بایست با آثاری از کشورهای چین، فرانسه، فنلاند، ایتالیا، اتریش، ‌هلند، بلژیک، جمهوری چک، روسیه، ژاپن و رومانی رقابت کند.
بر اساس اعلام دبیرخانه هفتمین جشنواره بین المللی فیلم پکن، فیلم های «فروشنده» و «اژدها وارد می شود» هر یک در دو سانس برای علاقمندان به سینمای ایران در سینماهای این شهر نمایش داده می شوند.
قرار است در جریان برگزاری این جشنواره که از جمله بهترین جشنوارهای جهان و آسیا محسوب می شود، فیلم های برتر برای کسب جایزه «‌تیان تن» ( کاخ آسمانی ) با یکدیگر رقابت کنند.
جشنواره بین المللی فیلم پکن در سال های اخیر نه تنها در رده برترین جشنواره فیلم آسیا قرار گرفته بلکه جزو سه جشنواره مهم بین المللی فیلم دنیا نیز به حساب می آید.

منبع : ایرنا 

امتیاز دهید