افزایش 20 هزار تومانی قیمت سینماها دروغ است/بلیت سینماهای ممتاز 20 درصد گران می‌شود

هنردستان : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر افزایش نرخ بلیت سینماها تا سقف بیست هزار تومان را تکذیب کرد؛ سیدرضا صالحی‌امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با احتمال افزایش بلیت سینما گفت:این شورای صنفی سینماست که تصمیم‌گیری می‌کند. 

 

به گزارش هنردستان ؛ سیدرضا صالحی‌امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با احتمال افزایش نرخ بلیت سینما گفت: شورای صنفی سینماست که تصمیم‌گیری می‌کند. این شورا از اصحاب سینما، خانه سینما و کارگردانان تشکیل می‌شود و حداکثر افزایش قیمت بلیت برای سینماهای ممتاز بیست درصد خواهد بود و در بقیه سینماها کمتر از این میزان افزایش پیدا خواهد کرد بنابراین ما همچنان که قول دادم هیچ شوک قیمتی در سینما نخواهیم داشت.

وی با تکذیب خبر افزایش قیمت بلیت سینما تا سقف بیست هزار تومان، ادامه داد: ما همچنان که قول دادم هیچ شوک قیمتی در سینما نخواهیم داشت. اما به طور طبیعی هزینه‌های جاری و هزینه‌های پرسنلی که هر سال افزایش پیدا می‌کند، درصد محدودی است که این میزان، بیست درصد برای سینماهای ممتاز است.

صالحی درخصوص اعطای یارانه‌ مطبوعات گفت: صد درصد یارانه مطبوعات را در سال 95 طی این هفته تسویه حساب خواهیم کرد. دولت همه منابع یارانه‌ای مطبوعات را تامین کرده و الآن به حساب ما واریز شد و ما هم به حساب معاونت مطبوعاتی واریز کردیم. طی همین هفته و حداکثر هفته آتی صد درصد یارانه مطبوعات به حساب سراسر کشور واریز خواهد شد و مشکلی جهت تامین یارانه نداریم.

وزیر ارشاد در رابطه با کپی یکی از فیلم‌های پرفروش از یک فیلمنامه قدیمی، اعلام کرد: در حوزه سازمان سینمایی امنیت‌ و دقت کافی برای امنیت فیلم‌ها وجود دارد و خوشبختانه در یکی دو سال اخیر خیلی کم با این مساله مواجه شدیم. قوه قضاییه هم در این زمینه برخورد می‌کند و خود صاحبان حوزه سینما هم همکاری لازم را دارند. خوشبختانه مساله جدی در این زمینه نداریم.

 

منبع : ایلنا

امتیاز دهید