حسن آبکار با «نفس‌های قلم» به گالری بهارک آمد

«نفس‌های قلم» عنوان دومین نمایشگاه نقاشی انفرادی «حسن آبکار» است که از ۱۸ تا ۲۴ شهریورماه در نگارخانه بهارک در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط‌عمومی این نمایشگاه «حسن آبکار» درباره این نمایشگاه گفت:«نفس‌های قلم» عنوان دومین نمایشگاه نقاشی انفرادی من است و این مجموعه را در فاصله سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۵ خلق کرده‌ام. این مجموعه در برگیرنده ۱۴ نقاشی انتزاعی در ابعاد ۴۵ در ۴۵ و ۶۰ در۸۰ است که با مدادرنگی و خودکار سفید خلق شده اند.

او افزود: من در رشته نقاشی تحصیلات آکادمیک ندارم و از سال ۱۳۸۷به صورت خودجوش نقاشی را با خودکار شروع کردم. در این دوره با خودکار روی کاغذ  A4 نقاشی می‌کردم اما به مرور تمرکزم را بر مدادرنگی و خودکار سفید گذاشتم و البته برخی موارد از گواش نیز برای خلق آثارم استفاده می‌کنم. سال‌ها زیر نظر مهرداد اشرافیان کار کرده‌ام.

آبکار ادامه داد: با این‌که سال‌ها در کنار نقاشی، طراحی هم کرده‌ام اما بیش‌تر تمایل دارم دغدغه‌هایم را با نقاشی با مخاطبان در میان بگذارم.

این هنرمند افزود: با آثارم قصد دارم مخاطب را به تفکر وا دارم و هر یک از آثارم  را به فراخور حالی که در آن لحظه دارم، خلق می‌کنم. در آثارم جزییات بسیار اهمیت دارند و در بیش‌تر موارد این جزییات هستند که کلیت آثارم را می‌سازند و در برخی آثارم این موضوع موجب شده تا آثارم به نوعی اشاره به هستی داشته باشد و رنگ و بوی عرفانی به خود بگیرند. البته من برای خلق آثارم از ادبیات عرفانی الهام گرفته‌ام.

آبکار ادامه داد: هنگام خلق آثارم، هر موضوع یا مدیایی می‌تواند ذهن من را درگیر خودش بکند.گاه یک شعر، یک داستان یا یک فیلم چنان ذهنم را درگیر خود می‌کند که ساعت‌ها می‌گذرند و من مشغول نقاشی‌کردن هستم. البته باید بگویم من با خلق هر اثرم به آرامش می‌رسم و دوست دارم با نقاشی این آرامش را به دیگران هدیه بدهم.

حسن آبکار متولد 1358 قم است. او تاکنون آثارش را در دو نمایشگاه انفرادی و دو نمایشگاه گروهی در گالری احسان و نمایشگاه گروهی بین‌المللی که با حضور ۲۱ هنرمندان از جای‌جای جهان با تکنیک مدادرنگی و گواش برگزار شد به نمایش گذاشته است.

نمایشگاه «نفس‌های قلم» تا ۲۴ شهریورماه در گالری بهارک میزبان علاقمندان است.گالری بهارک در ده ونک،کوچه شهید صابری،کوچه یکم، پلاک یک واقع شده است.

امتیاز دهید