گالری مژده با احد قدیری در آرت‌فر وپ‌آرت سوییس

گالری مژده با ارائه آثار «احد قدیری» در آرت‌فر وپ‌آرت سوییس حضور دارد.

به گزارش روابط‌عمومی گالری مژده؛ آرت‌فر wopart در شهر لوگانو، سوییس اول تا سوم مهرماه (۲۳ تا ۲۵ سپتامبر) برگزار می‌شود و گالری مژده با ارائه آثار هنرمند جوان احد قدیری در این رویداد حاضر است.

وپ‌آرت‌فر که به آثار هنری کاغذی اختصاص دارد چند سالی‌ست جای خود را در اروپا باز کرده و با استقبال شایان توجه دیلرها و گالری های معتبر روبه‌رو است.

احد قدیری آثاری در این نمایش به تماشا می‌گذارد که همگی با متریال چوب و کاغذ و با تکنیک کلاژ و نقاشی شکل گرفته‌اند.

احد قدیری، هنرمند تبریزی متولد ۱۳۶۶ است که با به تصویرکشیدن نشانه‌های نوستالژیک دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی، با رویکرد پاپ‌آرت و نشانه‌های بارز این سبک که نزدیک‌ترین حال‌وهوای آن‌ روزهای مردم را تداعی می‌کند، دست به خلق این آثار زده است. او راوی حال‌وهوای جمعی مردم به مثابه حجمی کوچک از تاریخچه خاطرات بر مکعب‌های چوبی‌ست که به شکل چیدمان ارائه می‌شود.

گالری مژده به بهانه نمایش این آثار متن زیر را منتشر کرده:

از سال ۱۹۵۰ و هم‌زمان با ورود تلویزیون به جوامع انسانی و شکل‌گرفتن وسایل ارتباط‌جمعی، دنیایی از شخصیت‌های تازه اما دور از دسترس به زندگی انسان‌ها راه یافتند در ابتدا ارتباط با آن‌ها به طرز شگفت‌آوری برای انسان‌های این سوی جعبه جادویی عجیب بود و با گذشت زمان و به تدریج این ارتباط تبدیل به یک نوع رابطه دوستی، هم‌ذات‌پنداری، دنباله‌روی و حتی تقلید بدل شد و این شخصیت‌ها به محبوبیتی عام و ویژه در زندگی آدمی دست پیدا کردند و همان‌طور که با شکل‌گیری هر پویشی ادبیات هم به کمک تکمیل فرهنگ آن پویش می‌آید، اصطلاح «سلبریتی» به معنای مانند ستاره درخشیدن (اشاره به معروف‌بودن شخص) به این شخصیت‌ها اطلاق شد.

شخصیت‌هایی که خواه ناخواه در تمامی ادوار زندگی انسان‌ها تاثیرگذار بودند و بنا بر همین تاثیرگذاری در تمام ابعاد رسانه‌ای از جمله سینما، تئاتر، مدلینگ، عکاسی و تبلیغات وسائل روزمره نیز راه یافتند. حال که نزدیک به هفت دهه از ورود این شخصیت‌ها به زندگی انسان‌ها می‌گذرد آن‌چه رخ داده پیوند نوستالژی چندین نسل با آن‌هاست. خاطرات جمعی که محدود به مرزهای جغرافیایی نمی‌شوند و تاثیری شگرف بر تمام انسان‌های دنیا گذاشته‌اند و هریک به نحوی از آن‌چه به ما منتقل کرده‌اند بازتابی عظیم به‌جا گذاشته‌اند و حتی نمادهای بصری آن‌روزهای ما نیز جدایی ناپذیر از این شخصیت‌ها نیستند.

احد قدیری با به تصویرکشیدن همان نشانه‌ها، با رویکرد پاپ‌آرت و نشانه‌های بارز این سبک که نزدیک‌ترین حال‌وهوای آن‌روزهای مردم را تداعی می‌کند، دست به خلق این آثار زده است، او راوی حال و هوای جمعی مردم به مثابه حجمی کوچک از تاریخچه خاطرات بر مکعب‌های چوبی‌ست.

آرت‌فر wopart در شهر لوگانو سوییس جمعه اول تا سوم مهرماه (۲۳ تا ۲۵ سپتامبر) برگزار می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)