دیوارنگاره بزرگی از مارادونا اسطوره فوتبال در شهر بوینوس آیرس

دیوارنگاره بزرگی از مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین و جهان بر روی دیواری در شهر بوینوس آیرس نقش بست.

یک هنرمند آرژانتینی نقاشی دیواری غول‌پیکری از دیگو مارادونا، اسطوره فقید فوتبال در بوینوس آیرس را به مناسبت جشن تولد ۶۲ سالگی برنده جام جهانی، کشیده است.

«مارتین رون»، دیوار ۱۶۰۰ متر مربعی (۱۷۰۰۰ فوت مربع) را در قلب شهر با تصویری از مارادونا بر اساس عکسی از او که تیمش را در فینال جام جهانی مقابل آلمان در سال ۱۹۹۰ تشویق می‌کرد، پر کرده است.

این دیوارنگار ۴۱ ساله، در این زمینه گفت: «از قبل می‌دانیم که او بهترین بازیکن جهان بود، اما او به عنوان یک فرد چه کسی بود؟ او یک جنگجو بود، او در برابر ناملایمات قرار گرفت، حتی آسیب دید، او با هر چیزی روبه‌رو می‌شد.»

مارادونای بزرگ روی دیوار شهر

مارادونا در اواخر سال ۲۰۲۰ در سن ۶۰ سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت، که باعث شد یک دوره سوگواری سراسری برای ستاره پرحاشیه‌ای که میلیون‌ها نفر او را مورد احترام قرار می‌دادند آغاز شود و طرفدرنش به او لقب «D۱۰S» (به معنای خدا به زبان اسپانیایی) دادند.

این نقاشی دیواری در مجموع ۲۵ روز کاری برای تیمی متشکل از هفت هنرمند، کار به همراه داشته و از ۸۰۰ لیتر (۲۰۰ گالن) رنگ برای خلق آن استفاده شده است که به گفته «مارتین رون» بزرگترین نقاشی دیواری مارادونا تا به امروز است که با حدود ۴۵ متر (۱۴۸ فوت)، هم‌ارتفاعِ مجسمه آزادی نیویورک است.

برای نشان دادن دو قهرمانی آرژانتین در جام جهانی ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶ و یک ستاره هم به امید تکرار این افتخار در جام جهانی امسال در قطر روی این نقاشی بزرگ دیواری نقش بسته است.

امتیاز دهید