کتاب «اسرار گِل رُس» اثر استاد رسول‌زاده به بازار آمد

تازه‌ترین کتاب استاد «زهرا رسول‌زاده نمین» با عنوان «اسرار گِل رُس» راهی بازار کتاب شد.

بنا بر گزارش سایت هنردستان،کتاب «اسرار گل رس» به تالیف زهرا رسول‌زاده نمین، اثری جامع و کامل درباره هنر سفالگری و همه چیزهایی است که یک سفالگر باید درباره گِل مناسب برای انجام کار هنری بداند.

در بخشی از کتاب «اسرار گل رس» آمده:

سفالگری ساده‌ترین و در عین حال دشوارترین هنرهاست، ساده‌ترین از آن جهات که ابتدایی‌ترین هنرهاست و دشوارترین به این علت که انتزاعی‌ترین شکل هنر است. این هنر از لحاظ تاریخی در شمار قدیمی‌ترین هنرها قرار دارد. هنر سفالگری اساسی‌ترین هنری است که به نیازهای نخستین جوامع بستگی دارد که روح قومی ناگزیر در آن تجلی می‌یابد.

در این کتاب سعی شده هنرجویان و مخاطبان عزیز علاوه بر کسب توانایی و مهارت کار با گل، بتوانند اطلاعات جامع و جالبی در مورد هنر، روانشناسی هنر، هنردرمانی، نیروهای درمانی زمین؛ خاک، خاک رس‌درمانی، فواید گل‌بازی، طرز تهیه گل، انواع گل رس، گل سلولزی، نحوه ساخت و استفاده از کاه‌گل، تاریخ سفال‌گری با دست، ابزار و وسایل کار، پانزده تکنیک ساخت ظروف با دست، تزیین بدنه خیس سفال،گلی، خشک‌کردن و نگهداری بدنه، پخت و اطلاعات مهمی درباره‌ی انواع کوره پخت سفال، رنگ و پتینه روی بدنه‌های سفالی، اطلاعاتی در مورد لعاب و تکنیک‌های آن، راه‌کارهای خلاقیت و تجسم، جدول ظرفیت‌های سنی و بصری هنرجویان، موضوعات سرگرمی با گل، فلسفه ساخت و استفاده از کوزه و راه کارهای کسب مهارت. در انتها با این کتاب می‌توانید به تنهایی کار کنید و خوشحال باشید که چنین خودمختار هستید.کار با گل و خلق‌کردن اعتماد به‌نفس‌تان را افزایش می‌دهد و پس از چند روز شاهد تغییرات درونی بارزی خواهید بود.

گفتنی است نخستین چاپ این کتاب، توسط انتشارات «کتابسرای میردشتی» و در 150 صفحه منتشر و عرضه شده است.

5/5 - (1 امتیاز)