رونمایی از پوستر «دروازه رویاها» هم‌زمان با حضور در جشنواره فیلم «برلین»

پوستر انگلیسی فیلم مستند سینمایی «دروازه‌ی رویاها» به کارگردانی نگین احمدی و به تهیه‌کنندگی الهه نوبخت هم‌زمان با حضور در بخش رقابتی «نسل‌ها»ی هفتاد و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین» در آلمان رونمایی شد.

فیلم مستند سینمایی «دروازه‌ی رویاها» به کارگردانی «نگین احمدی» و به تهیه‌کنندگی «الهه نوبخت» و محصول مشترک کشورهای ایران، فرانسه و نروژ؛ در نخستین حضور بین‌المللی خود، در بخش رقابتی «نسل‌ها» در هفتاد و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «برلیناله» Berlinale در کشور آلمان به نمایش درمی‌آید و برای کسب جایزه این بخش با آثاری از کشورهای مختلف جهان به رقابت می‌پردازد.

پوستر انگلیسی «دروازه‌ی رویاها» با تصویری از دختران جنگجوی کوبانی در مبارزه با گروه تروریستی داعش؛ توسط «احسان برآبادی» برای حضور در برلیناله طراحی شده و با هدف آشنایی مخاطبان با این اثر سینمایی منتشر شده است.

این فیلم، داستان دختر کُردی ایرانی را روایت می‌کند که به دنبال بخشی از هویتش با دوربین خود به میان دختران کُرد کوبانی می‌رود؛ دخترانی که نه تنها با داعش، بلکه برای جهانِ خود، قیام کرده‌اند. این بار، خود فیلمساز و دوربینش در مواجه با جهان پیرامون زنان مبارز و ارزش‌هایی که برای آن می‌جنگند؛ همراه می‌شود.

تولید و پخش بین‌المللی این اثر، بر عهده موسسه «تصویر گستر الهه پارسی» (الی ایمیج) به مدیریت «الهه نوبخت» است.

این سومین حضور «الهه نوبخت» به عنوان تهیه‌کننده در جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین» است. سال گذشته او با تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «روز سیب» به کارگردانی «محمود غفاری» در «برلیناله» حضور داشت.

عوامل فیلم مستند سینمایی «دروازه‌ی رویاها» که تولید آن بیش از شش سال طول کشیده، عبارتند از:

کارگردان: نگین احمدی، تهیه‌کننده: الهه نوبخت، فیلم‌بردار: نگین احمدی، تدوین: لقمان سخنور، نویسندگان: نگین احمدی، فرزانه فتحی، موسیقی: حسین میرزاقلی، صداگذار: بهنیا یوسفی، اصلاح رنگ و لابراتوار: سامان مجدوفایی، مدیر تولید سوریه: تَیْم حسین Taim Hussein، مسئول بین‌الملل: مینا علیخانی، تهیه‌کنندگان همکار: حمیدرضا تبرایی (آوا استودیو پاریس)، هاوارد وتلند گوسه Håvard Wettland Gossé، مشاور رسانه‌ای: منصور جهانی، محصول مشترک کشورهای ایران، فرانسه و نروژ، سال تولید: 2022.   

هفتاد و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین» با مدیریت خانم «ماریت ریسنبک» Mariette Rissenbeek و مدیریت هنری «کارلو چاتریان» Carlo Chatrian در چندین بخش رقابتی از جمله بخش رقابتی «اصلی»، بخش رقابتی «نسل‌ها» Generations، بخش رقابتی «فُروم» Forum، بخش رقابتی «فیلم کوتاه»، بخش رقابتی «مستند» و چندین بخش غیررقابتی از جمله؛ بخش «پانوراما»، بخش «نمایش ویژه»، بخش «نمایش سینمای کلاسیک» و … از روزهای 27 بهمن تا 7 اسفندماه (16 تا 26 فوریه 2023) در شهر برلین کشور آلمان برگزار می‌شود.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »