ضعف بینایی، بازیگری را برای جودی دنچ ناممکن کرد

بازیگر سرشناس انگلیسی می‌گوید به دلیل از دست‌دادن بینایی، بازیگری برایش ناممکن شده است.

به گزارش سایت هنردستان به نقل از ورایتی،«جودی دنچ» ـ بازیگر سرشناس بریتانیایی ـ در طول چند سال اخیر بارها در مورد وضعیت خراب بینایی چشم‌هایش صحبت کرده. این بازیگر ۸۸ ساله در گفتن واقعیت و سخت‌بودن خواندن خطوط دیالوگ‌ها با طرفدارانش کاملاً راستگو بوده است.

دنچ به تازگی در مصاحبه‌ای گفته: به دلیل از دست‌دادن بینایی، دیگر خواندن خطوط دیالوگ‌هایش ناممکن شده. این در حالی‌ست که او پیش‌تر به خاطرِ داشتن حافظه‌ای که از آن به عنوان عکاسی از فیلمنامه یاد می‌شد، شهرت داشت.

این بازیگر کهنه‌کار گفت: اکنون باید ماشینی پیدا کنم که هم خط‌های دیالوگ‌هایم را به من بگوید، هم بگوید حالا نوبت کدام دیالوگ است. در حالی که حافظه‌ای دارم که عادت به عکاسی از فیلمنامه دارد و همین حالا می‌توانم تمام «شب دوازدهم» را بازی کنم.

او پیش از این در مصاحبه‌ای با بنیاد ویژن،که موسسه‌ای خیریه درباره از دست‌رفتن بینایی در بریتانیاست،گفته بود از دوستانش می‌خواهد با خواندن فیلمنامه‌های جدید به او کمک بکنند تا او آنها را به خاطر بسپارد.

دنچ آن زمان گفته بود: خلاصه می‌توانی راهی پیدا کنی که بتوانی کارهایی را که برایت دشوار است انجام بدهی و من حالا از طریق تکرار و تکرار دیالوگ‌هایی که دوستان برایم می‌خوانند، آنها را یاد می‌گیرم و به خاطر می‌سپارم.

دنچ هنوز روحیه خوبی دارد و حتی درباره اینکه چگونه از دست‌دادن بینایی‌اش گاهی موجب شده لحظات طنزی در مکان‌های اجرا خلق بشود، صحبت کرده است.

او گفت: چند سال پیش با کنت برانا،«داستان زمستان»‌ را اجرا می‌کردم و در نقش پائولینا روی صحنه رفته بودم و پس از سه هفته اجرا، او به من گفت باید برای هواداران یک سخنرانی انجام بدهم. در پایان برانا به من گفت اگر قرار بود حرف‌هایت را خطاب به کمی آن‌ طرف‌تر بیان می‌کردی، فقط داشتی با من حرف می‌زدی، نه با هواداران!

جودی دنچ، سال ۲۰۲۲ برای بازی در نقش مکمل «بلفاست» ساخته کنت برانا نامزدی اسکار را کسب کرد. او به تازگی نقشی کوتاه در کمدی‌موزیکال «سرزنده» با بازی ویل فارل و رایان رینولدز اجرا کرده و بازیگر درام «هاله‌لویا» ریچارد آیر در سال ۲۰۲۲ بوده که با اقتباس از نمایشی به همین نام از آلن بنت ساخته شد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »