عوامل «دروازه‌ی رؤیاها» روی فرش قرمز جشنواره فیلم «برلین»

عوامل اصلی فیلم مستند سینمایی «دروازه‌ی رؤیاها» به کارگردانی «نگین احمدی»، تهیه‌کنندگی «الهه نوبخت» و محصول مشترک کشورهای ایران، فرانسه و نروژ که در بخش رقابتی «نسل‌ها»ی هفتاد و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین» حضور دارد، روی فرش قرمز این رویداد معتبر و رده الف سینمای جهان رفتند.

تعدادی از عوامل اصلی فیلم مستند سینمایی «دروازه‌ی رؤیاها» از جمله «نگین احمدی» کارگردان،«الهه نوبخت» تهیه‌کننده، «لقمان سخنور» تدوین‌گر،«حسین میرزاقلی» موسیقی و «سامان مجدوفایی» اصلاح رنگ و لابراتوار» روز شنبه 29 بهمن‌ماه (18 فوریه 2023) در سومین روز برگزاری هفتاد و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «برلیناله» Berlinale در کشور آلمان، برابر دوربین عکاسان و فیلم‌برداران دنیا روی فرش قرمز این رویداد معتبر و رده الف سینمای جهان قرار گرفتند.

این فیلم، داستان دختر کُرد ایرانی‌ای را روایت می‌کند که به دنبال بخشی از هویتش با دوربین خود به میان دختران کُرد کوبانی می‌رود؛ دخترانی که نه تنها با داعش، بلکه برای جهان خود، قیام کرده‌اند. این بار، خود فیلم‌ساز و دوربینش در مواجهه با جهان پیرامون زنان مبارز و ارزش‌هایی که برای آن می‌جنگند، همراه می‌شود.

تولید و پخش بین‌المللی این اثر، بر عهده مؤسسه «تصویر گستر الهه پارسی» (الی ایمیج) به مدیریت «الهه نوبخت» است.

هفتاد و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین» با مدیریت خانم «ماریت ریسنبک» و مدیریت هنری «کارلو چاتریان» در چندین بخش رقابتی از جمله بخش رقابتی «اصلی»، بخش رقابتی «نسل‌ها» Generations، بخش رقابتی «فُروم» Forum، بخش رقابتی «فیلم کوتاه»، بخش رقابتی «مستند» و چند بخش غیررقابتی از جمله بخش «پانوراما»، بخش «نمایش ویژه»، بخش «نمایش سینمای کلاسیک» و … طی روزهای 27 بهمن تا 7 اسفندماه سال جاری (16 تا 26 فوریه 2023) در شهر برلین کشور آلمان برگزار می‌شود.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »