سخنان نیکی کریمی درباره کیارستمی در برلیناله

براى كيارستمى بيش‌تر از سينما، انسانيت و معرفت اهميت داشت

نیکی کریمی، بازیگر،کارگردان و تهیه‌کننده سینمای ایران در هفتاد و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «برلیناله» درباره عباس کیارستمی،کارگردان فقید سینمای ایران گفت: براى كيارستمى بيش‌تر از سينما، انسانيت و معرفت اهميت داشت، شايد به همين دليل است كه فيلم‌هايش سال‌هاست بر جان مخاطب مى‌نشيند.

به گزارش سایت هنردستان، نیکی کریمی، بازیگر،کارگردان و تهیه‌کننده سرشناس سینمای ایران،که فیلم سینمایی «خانه دوست كجاست؟» را برای بخش مرور آثار امسال هفتاد و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «برلیناله» با عنوان «جوان در قلب، بزرگ‌شدن در سینما»، انتخاب کرده، شب گذشته یکشنبه 30 بهمن‌ماه (19 فوریه 2023) در مراسم اکران ویژه این اثر مطرح سینمایی در سالن «کوبیکس 6» در برلین گفت: براى كيارستمى بيش از سينما، انسانيت و معرفت اهميت داشت، شايد به همين دليل است كه فيلم‌هايش سال‌هاست بر جان مخاطب مى‌نشيند؛ فيلم‌هايى كوچك، با بودجه‌هايى اندك اما برآمده از دل كه بدون هيچ تلاشى همه، آنها را ديدند و پسنديدند.

عکس‌ها: منصور جهانی

این بازیگر سینمای ایران در ادامه گفت:«خانه دوست كجاست؟» را اولين‌بار در هفده‌سالگى ديدم، عصر جمعه در تلويزيون و آن احساس را هيچ‌گاه فراموش نمى‌كنم. جهانى از نوعى سينماى ديگر، برايم باز شد كه شاعرانه، انسانى و به شدت متفاوت بود. پلى برايم شد بين ادبيات، علاقه اصلى‌ام و سينما و شعر.

هفتاد و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین» با مدیریت خانم «ماریت ریسنبک» و مدیریت هنری «کارلو چاتریان» در چند بخش رقابتی از جمله بخش رقابتی «اصلی»، بخش رقابتی «نسل‌ها»، بخش رقابتی «فُروم»، بخش رقابتی «فیلم کوتاه»، بخش رقابتی «مستند» و چندین بخش غیررقابتی از جمله بخش «پانوراما»، بخش «نمایش ویژه»، بخش «نمایش سینمای کلاسیک» و… از روزهای 27 بهمن تا 7 اسفندماه سال جاری (16 تا 26 فوریه 2023) در شهر برلین کشور آلمان برگزار می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »