محمد تیتکانلو کهن‌الگو را به نقش جهان فرهنگستان هنر آورد

«محمد محمدزاده تیتکانلو» نمایشگاه نقاشی و مجسمه با عنوان کهن‌الگو را به همت مرکز اقتصاد هنر فاطر در مرکز هنری نقش جهان وابسته به فرهنگستان هنر برپا کرده است.

بنا بر گزارش سایت هنردستان به نقل از روابط‌عمومی این نمایشگاه؛ محمد محمدزاده تیتکانلو،که تجربیات متعددی در زمینه، عکاسی، نقاشی، نویسندگی و فیلم‌سازی دارد و تاکنون نمایشگاه‌های متعددی را برپا کرده، این‌بار مجموعه‌ای از نقاشی‌ها و مجسمه‌هایش را که مبتنی بر نظریه کهن‌الگو گوستاو یونگ است، در گالری نقش جهان به نمایش گذاشته است.

در این نمایشگاه ۲۵ تابلو نقاشی در سبک اکسپرسیونیسم و ۵ مجسمه در معرض دید مخاطبان قرار دارد.

در متنی که برای معرفی این مجموعه منتشر شده، آمده:«نمایشگاه کهن‌الگو مبتنی بر نظریه روانشناسی «کارل گستاو یونگ» است که به گونه‌ای در قاب‌ها با نگاه فلسفی ترکیب شده. بر همین اصل، سعی بر این است تا در آثار، ارتباط ناخودآگاه جمعی بشری، با فلسفه جهان ازلی و ابدی بدون محدودیت، منعکس شود. برای رسیدن به مفهوم «ترکیب ناخودآگاه جمعی انسانی با فلسفه جهان هستی» نقاشی‌ها تاکید بر فیزیک قابل لمس بر محتوای نامکشوف (موضوعات آثار) دارد و بر همین اساس جهت تاکید جلوه فیزیکی محتوای متافیزیک، از لایه‌های ضخیم رنگ (تکنیک معمول نقاش) استفاده شده است. با تماشای تابلو «کائنات»،«مرگ ژکوند»،«تابلوهای بیگانگان» و … شاید بتوان کمی به مفهوم نمایشگاه نزدیکتر شد».

محمد محمدزاده تیتکانلو، متولد ۱۳۴۳ نقاش، عکاس، نویسنده، فیلم‌ساز است و سال گذشته همه آثار او از مجموعه فناپذیر که در گالری ماهر به تماشا درآمد به فروش رفت.

در رزومه محمدزاده تیتکانلو آمده: احیای شیوه عکاسی باستانی «داگرئوتیپ» در کشور، تألیف شش عنوان کتاب، ابداع شیوه عکاسی «میم داگ» (دیجیتال داگرئوتیپ)، ابداع «کاغذ عکس فوری مانیتوری»، برگزاری کارگاه‌های دوره‌ای «نقاشی پشت شیشه» برای انجمن ام.اس، نمایشگاه انفرادی مجموعه نقاشی‌های رنگ و روغن به شیوه کهن‌نگاری با عناوین «مشروطه‌خواهان» در گالری آرتین، نمایشگاه نقاشی انفرادی رنگ و روغن «نبردهای نادرشاه» در موزه ملک مشهد، برگزاری نخستین نمایشگاه عکس انفرادی داگرئوتیپ ایران در موزه عکسخانه شهر از جمله فعالیت‌های هنری او به شمار می‌رود.

کهن‌الگو تا پنج‌شنبه چهارم اسفندماه هر روز از ساعت ۱۵ الی ۱۸ به تماشاست.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »