به صحنه آمدن “ادیت پیاف” برای زنان ایران

هنردستان: نمایش «یک صدمین سالگرد تولد ادیت پیاف» توسط بازیگر مطرح ایتالیایی ویژه بانوان در تیاتر باران روی صحنه می‌رود.

 

به گزارش هنردستان، نمایش “یک صدمین سالگرد تولد ادیت پیاف” توسط بازیگر ایتالیایی روی صحنه می‌رود.

 

این نمایش با بازی ناتالی منتا یکی از بازیگران ایتالیایی کمپانی تئاتر پوتلچ  تنها ۴ اجرا ویژه بانوان خواهد داشت و روایتگر زندگی ادیت پیاف یکی از معروف‌ترین خوانندگان جهان است.

 

این نمایش که توسط کمپانی تئاتر پوتلچ ایتالیا تهیه شده است به کارگردانی پینو دی بودو با حمایت کمپانی تئاتر باران روی صحنه می رود.

 

ادیت پیاف خواننده فرانسه و از چهره‌های شاخص این کشور در دهه‌های ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ بود. او که نام اصلی اش “ادیت جوواننا گاسیون” بود از پدری فرانسوی و مادری ایتالیائی  زاده شد. مادرش در کافه‌ها می‌خواند و پدرش هنرمند آکروبات سیرک بود. ادیت پیاف کار خود را با آوازه‌خوانی در خیابانهای پاریس آغاز کرد.

 

پیاف در جریان اشغال پاریس آهنگ “زندگی به رنگ صورتی” (La vie en rose) را خواند که هنوز هم نشانه ویژه او شمرده می‌شود و مشهورترین اثرش در سراسر جهان است. در جریان جنگ دوم جهانی و اشغال پاریس توسط آلمانی ها، محبوبیت پیاف نزد افسران آلمانی باعث شد تا اجازه دهند برای اسیران جنگی فرانسوی بخواند. اسیران عکس‌هایی را که به یادگار با او می‌گرفتند برای جعل گذرنامه و مدارک هویت به کار می‌بردند. بعد از جنگ محبوبیت او در فرانسه و امریکا بیشتر شد.

 

نمایش “یکصدمین سالگرد تولد ایدت پیاف” از ۱۲ تا ۱۵ اردیبهشت ماه در “تئاتر باران” به صحنه خواهد رفت.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید