راه‌یابی انیمیشن «بیا آشتی کنیم» به جشنواره چستر انگلیس

انیمیشن کوتاه «بیا آشتی کنیم» به کارگردانی عبدالله علیمراد در نهمین جشنواره پویانمایی چستر انگلستان به نمایش درمی‌آید.

بنا بر گزارش سایت هنردستان به نقل از روابط‌عمومی سازمان سینمایی سوره، انیمیشن کوتاه «بیا آشتی کنیم»، محصول مرکز انیمیشن سوره با کارگردانی عبدالله علیمراد در تازه‌ترین حضور بین‌المللی خود، به بخش رقابتی نهمین جشنواره پویانمایی چستر انگلستان راه یافت.

این جشنواره هر سال به انیماتورهای سراسر دنیا فرصت می‌دهد تا کارهای‌شان را در معرض دیده و قضاوت قرار بدهند. نهمین جشنواره پویانمایی چستر از ۳ تا ۱۰ مارچ ۲۰۲۳ برابر با ۱۲ تا ۱۹ اسفندماه سال جاری در شهر چستر انگلستان برگزار می‌شود.

«بیا آشتی کنیم» پیش از این در شانزدهمین جشنواره انیمیشن بیگ‌کارتون روسیه، چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان احمدآباد هند، دومین جشنواره فیلم انیمیشن (T-Short) تی‌شورت کشور آلمان، پنجمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن تفلیس (TIAF) گرجستان، دوازدهمین جشنواره انیمیشن کودکانHsin-Yi  تایوان و جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن آیکونای یونان حضور داشته است.

این انیمیشن کوتاه،که پخش بین‌المللی آن بر عهده مرکز بین‌الملل سوره بوده، پیش از این برنده جایزه بهترین انیمیشن از جشنواره بین‌المللی بریج آو پیس (پل صلح) کشور فرانسه و برگزیده جشنواره انیمور روسیه شده است.

سریال انیمیشن کودکانه «بیا آشتی کنیم» در ۱۳ قسمت ۷ دقیقه‌ای به تولید رسیده و در ساخت آن از تکنیک استاپ‌موشن استفاده شده است. در این مجموعه، شخصیت‌ها از جنس خمیری هستند و قصه آن درباره دو شخصیت است که همسایه یکدیگر هستند و به تناسب داستان، تحولی میان آن‌ها اتفاق می‌افتد.

این انیمیشن عروسکی، اثری بی‌کلام و با زبان بین‌المللی است که با مقیاسی کوچک‌تر از واقعیت در نسبت یک به ۱۰ ساخته شده است.

امتیاز دهید