سنت‌های ایرانی در«لوپیتا» رادیونمایش

نمایش «لویپتا» که در ایام نوروز از آنتن رادیونمایش و رادیوجوان پخش می‌شود به سنت‌های ایرانی در ایام نوروز می‌پردازد.

به گزارش روابط‌عمومی رادیونمایش، سهیلا خدادادی درباره نحوه نگارش این نمایش گفت: برای نوشتن این مجموعه نمایشی، سعی کردم سبک زندگی، آداب و رسوم، تشویق به ازدواج، سنت‌های پسندیده گذشته، خانه‌تکانی و احترام به بزرگ‌ترها را در قالب یک خانواده ایرانی با حال و هوای طنز در نظر داشته باشم تا بیش از گذشته مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد.

او افزود: چون فضای این کار در نوروز اتفاق می‌افتد، به سنت‌های نوروز توجه شده است. از طرفی با توجه به واکنش مثبت هنرمندان این مجموعه نسبت به متن، امیدوارم بتوانم سال آینده با رویکردی جدید نگارش این داستان را در قالب خلق شخصیت‌های دیگر نمایشی و معرفی فرهنگ‌ها و آداب و رسوم ایرانی ادامه بدهم.

خدادادی تاکید کرد: در صورت موافقت رادیو نمایش، سری جدید این مجموعه را با تمرکز بر معرفی فرهنگ‌های بومی ایران‌زمین، آداب و رسوم و جاذبه‌های گردشگری، میراث فرهنگی کشورمان خواهم نوشت.

گفتنی است داستان مجموعه نمایشی «لوپیتا» که در فضای طنز رخ می‌دهد درباره جوانی به نام سعید است که پس از پنج سال زندگی در خارج از کشور قرار است برای تعطیلات نوروز به ایران بیاید اما به محض ورود به ایران مادرش تصمیم می‌گیرد برای او همسر مناسبی انتخاب بکند، غافل از این‌که سعید، خارج از ایران با دختری سیاه‌پوست به نام لوپیتا ازدواج کرده اما هنوز او را به خانواده معرفی نکرده و در این بین ماجراهایی رخ می‌دهد که شنیدنی است.

«لوپیتا» به نویسندگی سهیلا خدادادی،کارگردانی نازنین مهیمنی، تهیه‌کنندگی مهدیه تقی‌زاده، افکتوری نرگس موسی‌پور، صدابرداری رضا طاهری، گویندگی مهرداد مهماندوست و با هنرمندی مهدی نمینی‌مقدم، شمسی صادقی، نگین خواجه‌نصیر، شهین نجف‌زاده، مونا صفی، امیر زنده‌دلان، مینو جبارزاده، مجید حمزه، رامین پورایمان، محمد پورحسن، ماندانا محسنی، ماکان رضایی‌پور، فروغ انصاری، نورالدین جوادیان، نازنین مهیمنی و مریم باقری از 27 اسفندماه ساعت 30 دقیقه بامداد روی آنتن رادیو نمایش می‌رود و هم‌زمان از شبکه رادیویی جوان نیز پخش خواهد شد.

امتیاز دهید